Купити пиломатеріали у м. Київ на ліцензованій товарній біржі

  • 18

Згідно з оновленим законодавством пиломатеріали у Києві та інших містах України сьогодні реалізовуються на прозорих біржових торгах. Укладення договорів безпосередньо між представниками бізнесу та керівництвом лісгоспів довгий час породжувало численні корупційні схеми і незаконні маніпуляції. Вартість сировини у такому випадку часто визначалася не реальними ринковими показниками, а жадібністю окремих високопосадовців. Так само важко було проконтролювати відповідність якості матеріалу і обсягів постачання.

Пиломатеріали у м. Київ і інших регіонах України можна купити на товарній біржі

Беручи до уваги високий попит на пиломатеріали не лише у Києві, а й у інших містах нашої країни, питання їх відкритого продажу на біржових торгах активно обговорювалося членами Асоціації деревопереробних підприємств весь останній рік. Ми також долучилися до розробки ефективних інструментів, які сьогодні забезпечують прозору реалізацію даного товару на ліцензованих товарних біржах.

Якщо говорити простими словами, пиломатеріалами називають вироби видовженої форми, які отримують після розпилювання цілих стовбурів спеціалізованим промисловим обладнанням. Відрізняються не лише розмірами, а й цільовим призначенням, сортиментом, ступенем обробки. Так, залежно від способу розпилювання цілої колоди вони можуть бути:

  • поперечними – стовбур ділиться на частини поперек розташування волокон;
  • радіальними – вісь розрізу проходить рівно через середину колоди;
  • рустикальними – розпил здійснюється під гострим кутом до напрямку розташування волокон;
  • тангенціальними – розпилювання відбувається по дотичній на певній відстані від серцевини дерева.

Такий підхід дозволяє задовольнити попит різної цільової аудиторії у максимально можливому обсязі. Так, наприклад, пиломатеріали, отримані після поперечного розпилювання колоди, використовуються для виготовлення художнього паркету. А радіальний метод розділення стане в нагоді там, де потрібні міцність і витривалість.

За ступенем обробки на ліцензованій товарній біржі ви можете у Києві купити пиломатеріали обрізні, необрізні або стругані. У перших бокові частини гладко спиляні. На необрізних виробах можуть залишатися частинки кори. Стругані заготовки відрізняються однією або кількома ретельно зачищеними гранями.

Продаж пиломатеріалів у Києві на прозорих електронних торгах

Довгий час ринок деревини асоціювався з корупцією та незаконними махінаціями, через які лісова галузь в Україні регулярно зазнавала мільйонних збитків. Продаж заготовленої сировини на публічних електронних торгах, які сьогодні організовують ліцензовані товарні біржі, докорінно змінює ситуацію. Тепер ціна пиломатеріалів у Києві та інших містах України формується на умовах вільної конкуренції. До аукціонів допускаються усі бажаючі, а не лише ті, хто «віддячив» керівництву лісгоспу.
ГС «АДПУ» активно долучається до розробки та впровадження ефективних і прозорих механізмів реалізації пиломатеріалів в м. Київ і всіх інших містах України. Ви також можете приєднатися до нашої ініціативи, заповнивши відповідну заяву на сайті aweu.org.ua.

Попередня стаття Купити пиломатеріали в Україні на електронних аукціонах
Наступна стаття У Тернополі необроблена деревина продається на аукціонах