У Тернополі необроблена деревина продається на аукціонах

  • 20

Протягом останніх кількох років для реформування ринку деревини в Україні була розгорнута масштабна кампанія. Основна мета останньої – повна детінізація, дебюрократизація процесу купівлі-продажу лісопродукції, а також підвищення продуктивності лісової галузі.

Одним із найважливіших періодів для вищезгаданої кампанії став 2021 рік, коли необроблену деревину у Тернополі та інших населених пунктах України почали продавати на аукціонах, організованих ліцензованими товарними біржами. Завдяки зрозумілим та прозорим умовам допуску, стати учасниками торгів може кожен охочий підприємець. Достатньо лише пройти акредитацію на будь-якій із ліцензованих бірж.

Аукціони з продажу необробленої деревини в Тернополі проходять у зручному онлайн форматі

Влітку 2021 року набув чинності фундаментальний нормативно-правовий документ, який докорінно змінив відносини у лісовій галузі. Мова про Закон №738-IX, який регулює функціонування лісового ринку. Оскільки деревина є стандартизованим продуктом, то вона має реалізуватися виключно на ліцензованих біржах.

Вже понад рік ліс продається державними лісгоспами на біржових торгах. За цей період визначилися декілька цікавих тенденцій:

  • Значно зросла середня вартість кубометра деревини – майже удвічі (у середньому по країні).
  • Збільшилася кількість учасників, оскільки останні впевнені в прозорості кінцевого результату торгів.
  • Значно підвищився відсоток виконаних договорів, адже біржі відстежують дії учасників та застосовуються санкції щодо організаторів та замовників, які не виконують умови контрактів.
  • Збільшилися доходи держави, оскільки кожен укладений за результатами торгів договір – це додаткові надходження до держбюджету.

На початку повномасштабного вторгнення окупанта на територію нашої країни торги деревиною було зупинено. Однак вже в березні стало зрозуміло, що необхідно відновлювати торгівлю лісом, оскільки це дозволить наповнювати держбюджет коштами. Для розуміння, лише за 2021 рік за результатами біржових торгів лісоматеріалами держава отримала понад 20 млрд грн доходу.

Сьогодні підприємці Тернополя та інших населених пунктів України охоче долучаються до аукціонів з продажу необробленої деревини. Замовників приваблюють прозорі умови торгів, а також можливість дистанційної участі в останніх.

Необроблена деревина у Тернополі продається на біржових аукціонах

Реформи останніх кількох років якісно змінили вітчизняний ринок деревини. Сьогодні кожен підприємець може долучитися до відкритих торгів, адже для цього не потрібно мати ніяких зв’язків. Достатньо лише пройти акредитацію на будь-якій із ліцензованих товарних бірж.

Отримати багато актуальної інформації, зокрема про аукціони з продажу необробленої деревини у Тернополі та інших населених пунктах України, ви можете на офіційному сайті ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” – aweu.org.ua.

Попередня стаття Купити пиломатеріали у м. Київ на ліцензованій товарній біржі
Наступна стаття Ціна на пиломатеріали у Львівській області формується на е-торгах