Підприємці задоволені механізмом продажу пиломатеріалів на біржі

  • 100

Українська універсальна біржа з 1 червня розпочала торгівлю пиломатеріалами

Слід зауважити, що УУБ використовує сучасну електронну торгову систему, що значно спрощує торги пиломатеріалами та підвищує їх якість.

Учасники ринку, в т.ч. й нерезиденти України, відзначають зручність такого підходу та правильність рішення Голови ДАЛРУ Юрія Болоховця, який постійно проводить боротьбу з багаторічними корупційними схемами в галузі.

“Перехід реалізації пиломатеріалів виключно через товарну біржу позитивно вплинув на роботу нашого підприємства.  По-перше, інформація про продаж знаходиться в одному місці, на одному порталі й не потрібно витрачати час на пошук ресурсу. По-друге, завдяки системі торгів продаж пиломатеріалів здійснюється абсолютно прозоро. Всі учасники мають однакові права та шанси. По-третє, відсутня можливість застосування корупційних змов та інших тіньових схем на ринку, який починає сам себе регулювати”, – зазначив Андраш Ковач, директор угорської компанії KCELLBAU Zrt.

Всього за перший місяць торгів на біржі було реалізовано 64,135 тис. куб. м сировини на загальну суму 332,1 млн грн. Українські лісгоспи додатково заробили 9,7 млн грн.

Відповідно до публічного модуля аналітики біржі, найбільший попит мають пиломатеріали з сосни звичайної. Вони складають 60,91% від загальної кількості продаж.

Зокрема на Українській універсальній біржі у червні 2022 року було реалізовано понад 39 тис. куб. м пиломатеріалів саме з сосни. Загальна вартість проданого склала 178,1 млн грн.

Додатковий заробіток лісгоспів склав 3,7 млн грн.

Всього по матеріалах з цієї породи було проведено 92 торги, 68 учасників стали переможцями зі 139. Укладено 176 угод.

Попередня стаття Необроблена деревина: огляд ринку на УЕБ за 4-8 липня 2022 року
Наступна стаття Ринок деревини України і її реалізація на товарній біржі