Реформа в дії: в липні лісгоспи заробили на біржах понад 1 млрд грн

  • 66

На ліцензованих товарних біржах за липень 2022 року на біржових торгах за напрямком необроблена деревина, було реалізовано 475,9 тис. куб. м деревини на суму понад 1,13 млрд грн.

Державні лісові господарства отримали додатковий дохід на 78,6 млн грн (з ПДВ) більше відносно виставленої на торги початкової вартості необробленої деревини.

Найбільша реалізація необробленої деревини відбувалась у Рівненській, Житомирській, Київській та інших областях. 

Попит мали: сосна звичайна, твердолистяні породи деревини дров’яної та ялина європейська. Частка їх реалізації у загальній структурі склала 44,8%, 11% і 8,7% відповідно.

«Вже понад рік деревину реалізовують на ліцензованих товарних біржах. Цей механізм продажу продемонстрував свою ефективність. Деревообробники мають доступ до торгів та ресурсу в будь-якому регіоні, а лісові господарства отримають додаткові кошти на відновлення лісового фонду та основних засобів. Це є одним з прикладів впровадження реально дієвої реформи від керівництва ДАЛРУ».

Олег Падалка, директор Асоціації «Біржові та електронні майданчики»

Нагадаємо, що для недопущення проявів корупції в системі державної переробки лісу та підвищення економічної ефективності голова Держлісагентства Юрій Болоховець з червня 2022 року впровадив продаж пиломатеріалів також виключно через товарні біржі, які дали економічний ефект на ринку деревини.

«Ми підтримуємо таке рішення керівництва ДАЛРУ. Оскільки ліцензовані майданчики дали результат на ринку кругляка, то очікуємо розвитку біржового ринку пиломатеріалів в найкоротші терміни. Потрібно розуміти, що ці ринки суміжні, але й відрізняються між собою. Наприклад, хоча б тим, що пиломатеріали можна експортувати, а отже компанії з ближнього та дальнього зарубіжжя можуть брати участь в торгах. І я розумію, що вони вже почали конкурувати на них».

Олег Падалка
Попередня стаття За період 1-5 серпня на УУБ реалізували  понад  61 тис. куб. м необробленої деревини на 127 млн грн
Наступна стаття У Чигиринському лісгоспі значні оновлення лісопожежних станцій