Замовники можуть купити пиломатеріали в Житомирі на біржових торгах

  • 17

Використовуючи біржові торги, підприємства-замовники можуть вигідно купити пиломатеріали в Житомирі, Рівному, Луцьку чи будь-якому іншому місті України. Завдяки прозорості електронних аукціонів недобросовісні учасники більше не можуть застосовувати різноманітні махінації, які б впливали на результат торгівлі.

Пиломатеріали в м. Житомир та інших населених пунктах України реалізуються на прозорих електронних аукціонах

Раніше реалізація всієї деревини в Україні здійснювалася за прямими договорами. Тобто, лісове господарство укладало угоду з замовником за самостійно встановленою вартістю. Нерідкими були випадки, коли ціна деревини була значно завищеною.

Саме тому замовники все частіше порушували питання про зміну механізмів реалізації деревини. Перші реформи відбулися влітку 2021 року, коли на біржові торги було винесено торгівлю необробленою лісопродукцією. Пізніше, з 01 червня 2022 року, на електронних аукціонах з’явився напрям “Пиломатеріали”. Тобто, вже сьогодні замовники можуть купити пиломатеріали в м. Житомир чи будь-якому іншому населеному пункті на біржових торгах.

Згідно з рішенням Державного агентства лісових ресурсів України, вся продукція лісових господарств має реалізуватися виключно на ліцензованих товарних біржах. Такий крок розв’язує одразу кілька проблем:

  • Недопущення псевдобірж до ринку. Щоб мати право проводити аукціони, біржа має пройти низку перевірок та отримати відповідну ліцензію.
  • Ринкове формування вартості пиломатеріалів. Відтепер ціна на оброблену деревину залежить від низки факторів, зокрема від реального попиту та пропозиції на ринку.
  • Доступ державних лісгоспів до великої клієнтської, а замовників – до сировинної бази.

За підсумками перших трьох місяців біржових торгів пиломатеріалами на відповідному ринку сформувалося дві чіткі тенденції:

  • Зростання попиту та пропозиції на оброблену деревину.
  • Збільшення відсотку виконаних договорів.

Остання тенденція стала можливою саме завдяки ліцензованим біржам, які відстежують дії учасників. Відповідно щодо порушників застосовуються штрафні санкції.

Ефективність біржових торгів з реалізації пиломатеріалів у Житомирі

Ринок деревини, зокрема й обробленої, є надзвичайно перспективним для України напрямом. Зацікавленість у вітчизняній пиляній деревній продукції виявляють не тільки українські підприємці, а й іноземні резиденти. Відповідно, коло потенційних учасників торгів є надзвичайно широким.

Використання біржових механізмів дозволяє замовникам надзвичайно швидко та просто купити пиломатеріали в Житомирі чи іншому місті України. Все, що необхідно для участі в біржових торах – заповнити анкету-заяву на одній із ліцензованих бірж для отримання акредитованого статусу.

Після виконання цієї нескладної дії замовники можуть обирати цікаві лоти та власне брати участь в електронних аукціонах. Бажаємо успіхів на торгах!

Попередня стаття Деревообробники купують пиломатеріали в Черкасах на біржових торгах
Наступна стаття Закарпатські підприємці за чистий ринок деревини