Деревообробники купують пиломатеріали в Черкасах на біржових торгах

  • 24

Завдяки впровадженню прозорих біржових механізмів замовники можуть надзвичайно просто та ефективно купити пиломатеріали в Черкасах або ж будь-якому іншому місті нашої держави. Нагадуємо, що рішенням Державного агентства лісових ресурсів України з 01 червня 2022 року торгівлю обробленою деревиною переведено на ліцензовані біржі.

Деревообробники Черкащини підтримують вищезгадану ініціативу, яка дозволяє зробити процес купівлі-продажу пиломатеріалів повністю відкритим.

Пиломатеріали в Черкасах та інших містах України на біржових торгах

Зміни на вітчизняному ринку деревини відбувалися поступово. З літа 2021 року на біржових торгах почала реалізовуватися необроблена лісопродукція. А вже через рік аналогічні механізми було застосовано для пиломатеріалів. Відповідно вся деревина, оброблена та необроблена, що виготовлена державними лісгоспами, реалізується виключно на біржових торгах.

Сьогодні кожен охочий може купити пиломатеріали в Черкасах чи будь-якому іншому місті на е-аукціонах. Перевагою останніх є величезний асортимент, адже на біржових торгах для замовників доступні оброблені матеріали різних видів, форм та породи. Зокрема на електронних аукціонах деревообробники можуть купити хвойну або листяну продукцію.

Біржові торги пиломатеріалами кардинально змінили вітчизняний ринок деревини. Якщо раніше реалізація оброблених лісоматеріалів відбувалася за досить закритою процедурою, то сьогодні цей процес відбувається в умовах жорсткого громадського контролю. Саме це й унеможливлює використання учасниками будь-яких махінацій.

Також деревообробники та лісгоспи, що здійснюють торгівлю пиломатеріалам на біржах, відзначають зручність електронних торгів. Відтепер для участі в аукціоні навіть не обов’язково покидати власне помешкання чи офіс, адже виконати будь-яку процедуру (вибір лоту, подача цінової пропозиції) можна дистанційно. В умовах війни, коли в країні відчуваються деякі логістичні проблеми, електронний формат торгів є надзвичайно зручним та актуальним.

На ліцензованих товарних біржах можна купити якісні пиломатеріали в Черкасах

З 01 червня 2022 року торгівля пиломатеріалами в Черкасах, як і в інших містах України, відбувається в спеціальних програмних продуктах, що розроблені ліцензованими біржами. Такий підхід до проведення аукціонів є надзвичайно зручним та дозволяє збільшити коло потенційних учасників.

Відтепер замовники продукції можуть долучитися до торгів буквально у “два кліки”. Для участі в аукціонах потрібно лише пройти акредитації на будь-якій із ліцензованих бірж.

Вже сьогодні сотні деревообробних підприємств долучилися до біржових торгів та використовують усі переваги останніх. Однак попит на пиломатеріали постійно зростає, що свідчить про зацікавленість замовників у вітчизняній продукції.

Актуальну інформацію щодо тенденцій та стану вітчизняного ринку деревини ви можете переглянути на сайті aweu.org.ua.

Попередня стаття Лісгоспи все продаватимуть лише через біржі
Наступна стаття Замовники можуть купити пиломатеріали в Житомирі на біржових торгах