З 01 червня поточного року купівля пиломатеріалів здійснюється через біржі

  • 19

З 01 червня 2022 року лісгоспи реалізують оброблену деревину виключно через товарні біржі. Відповідно замовники отримали право купити пиломатеріали за справедливими та зрозумілими умовами, а головне – ринковою ціною, яка відображає реальний попит та пропозицію в певний проміжок часу.

Як відбувається процедура купівлі-продажу пиломатеріалів на спеціалізованих біржах

Реалізація обробленої деревини на біржах здійснюється з використанням сучасних електронних торгових систем. Такий механізм продажу пиломатеріалів є надзвичайно зручним, швидким та ефективним, про що свідчать результати торгів.

Учасники ринку обробленої деревини, зокрема й іноземні резиденти, відзначають низку переваг біржової торгівлі – простота, дебюрократизація та мобільність. Спеціалізовані біржі створюють належні умови як для організаторів аукціонів, так і для замовників продукції.

Відтепер для лісгоспів питання пошуку клієнтів є неактуальним, адже на біржових торгах за кожен лот змагаються по кілька учасників (а інколи – десятки). Усі переваги біржової торгівлі вже відчули й покупці. Завдяки тому, що лісові господарства реалізують оброблену деревину за гуртовими умовами, замовники можуть купити пиломатеріали за реальною ринковою ціною, яка відображає наявний попит та пропозицію.

Перехід торгів обробленою деревиною на товарні біржі позитивно впливає як на роботу деревообробних підприємств, так і на відповідний ринок в цілому. Загалом підприємці позитивно оцінюють біржову торгівлю пиломатеріалами та відзначають основні її переваги:

  • Доступність інформації. Усі дані про кожен лот зібрано в єдиній системі, тому замовникам продукції більше не потрібно витрачати свій час на багатогодинний пошук необхідних аукціонів.
  • Рівність кожного учасника та повна прозорість торгів.
  • Громадський контроль за ходом проведення аукціонів та їх результатами, що унеможливлює будь-яку корупційну складову.

Попри складну ситуацію в державі, ринок пиломатеріалів демонструє готовність лісових господарств продавати, а замовників – купувати великі обсяги продукції. Безумовно це надзвичайно позитивний аспект, який показує рішучість українських деревообробників працювати навіть у такі тяжкі часи та забезпечувати максимальну ефективність вітчизняної економіки.

Куплю пиломатеріали в Україні на біржових торгах

Ще однією перевагою біржових торгів є якість представленої на них обробленої деревини. Річ у тому, що лісгоспи, перш ніж оголосити аукціон, мають надати необхідну документацію для підтвердження характеристик власної продукції.

Біржова торгівля – це надзвичайно зручний механізм реалізації обробленої деревини, особливо в умовах воєнного часу. Торги на біржах значно прискорюють процес купівлі-продажу пиломатеріалів та підвищують його ефективність, про що свідчать результати е-аукціонів.

Долучитися до ринку обробленої деревини можуть вітчизняні підприємці, а також іноземні резиденти. Щоб стати учасником процесу реалізації пиломатеріалів, необхідно пройти акредитацію за відповідним напрямом на одній із ліцензованих товарних бірж.

Попередня стаття Пиломатеріали дубові на аукціонах, організованих товарними біржами
Наступна стаття Продаж пиломатеріалів зі смереки на електронних біржових аукціонах