Пиломатеріали дубові на аукціонах, організованих товарними біржами

  • 28

Завдяки прозорим біржовим торгам деревообробні компанії мають змогу купувати пиломатеріали з дубу та дерев інших листяних порід за чітко визначеною процедурою, без тіньових схем і незаконних переплат. Зміни у чинному законодавстві передбачають реалізацію заготовленої сировини державними лісгоспами тільки на ліцензованих біржах. Цей крок покликаний вивести ринок з тіні, а також зробити процес купівлі-продажу лісових матеріалів не лише відкритим, а й максимально зручним для всіх учасників.

Пиломатеріали дубові на організованих електронних аукціонах

З давніх часів дуб цінувався українськими майстрами за його легендарну міцність і витривалість. По ступеню витривалості і еластичності отримана з нього сировина є беззаперечним лідером серед дерев листяних порід. Після вимочування у воді дубові дошки темніють, при цьому вони стають стійкими до хвороб і різноманітних грибкових уражень.

Найбільшу цінність для майстрів, які працюють з деревом, мають дубові пиломатеріали, отримані з серцевини стовбура. Їх надійність і витривалість пояснюється тим, що усі біологічні процеси відбуваються у зовнішніх шарах, в той час як зсередини дерево у буквальному сенсі «кам’яніє». Також на деревині дубу не утворюються виїмки, вона не розтріскується з часом, невразлива до цвілі і шкідників.

Завдяки пористій структурі пиломатеріали з дубу мають на зрізі цікавий, витончений візерунок. Колір також може варіюватися від теплого жовтого до темно-коричневого. Загалом дубові заготовки мають чимало переваг:

  • витривалість, стійкість до зношування;
  • міцність, довговічність;
  • екологічність – не шкодить людям і навколишньому середовищу;
  • практичність – з однаковим успіхом використовується і у будівництві, і для виготовлення меблів або дрібних елементів декору;
  • простота експлуатації;
  • дуб вважається цілющим деревом, він здатен відновлювати сили, покращувати самопочуття, заряджати силою і енергією.

Залежно від способу розпилу дубові пиломатеріали можуть бути поперечними (розділюються поперек волокон), радіальними (вздовж осі колоди), тангенціальними (по осі стовбура, однак на певній відстані від його середини). Також пиляні вироби конкретних розмірів і форм класифікують за їх цільовим використанням. Так, на електронних біржових торгах ви можете придбати пиломатеріали з дубу у вигляді пластини, брусів (двухкантного, чотирьохкантного з обзолом, чистообрізного), дошок (обрізних, необрізних, напівобрізних з обзолом), обаполу, горбиля.

Купити пиломатеріали з дубу на українській товарній біржі

За інформацією, яку оприлюднило Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів, протягом січня-лютого 2022 року українським лісгоспам вдалося реалізувати 1,5 млн. кубометрів. Зростання попиту на даний товар, зокрема дубові пиломатеріали, зумовлено військовими діями та повною відмовою нашої держави закуповувати енергоносії у країни-агресорки.
Більше новин про вітчизняний ринок деревини ви дізнаєтеся на сайті aweu.org.ua – офіційному ресурсі Асоціації деревообробних підприємств України.

Попередня стаття Купити пиломатеріали в Луцьку на біржових торгах
Наступна стаття З 01 червня поточного року купівля пиломатеріалів здійснюється через біржі