Продаж пиломатеріалів у Кривому Розі на ліцензованій біржі

  • 8

На електронних біржових торгах купити пиломатеріали у м. Кривий Ріг та інших регіонах сьогодні можна за максимально простою і зрозумілою учасникам процедурою. Більше того, поступово лишаються в минулому старі корупційні схеми і домовленості «зі своїми». Асоціація деревопереробних підприємств України докладає максимальних зусиль для того, щоб сфера продажу лісу стала дійсно прозорою і прибутковою.

Пиломатеріали у Кривому Розі та інших містах на електронних біржових торгах

Деякий час купити пиломатеріали в Кривому Розі чи будь-якому іншому регіоні України можна було різними способами, що остаточно заплутувало учасників ринку та створювало додаткові можливості для корупційних махінацій. Так, домовляючись з лісгоспами напряму, деревообробні компанії ризикували значно переплатити за потрібну сировину. Також не було ніяких гарантій щодо постачання лісоматеріалів саме у тих обсягах і тієї якості, що були зазначені в угоді. Паралельно продаж пиломатеріалів відбувався і на численних товарних біржах, однак їх діяльність була недостатньо прозорою.

Відповідно до змін законодавства з 01 червня 2022 р. пиломатеріали у м. Кривий Ріг, як і по всій Україні, деревообробні компанії можуть купити на товарній біржі, що отримала відповідну ліцензію. Цей крок забезпечує прозоре ціноутворення – виключно на основі ринкових механізмів, а не через хабарі або незаконні махінації.

Завдяки цілому ряду якісних та технічних параметрів на електронних біржових аукціонах пиломатеріали користуються значним попитом. Так, вони легкі, витривалі, добре піддаються обробці, мають велику сферу застосування. Залежно від обраного методу розпилювання можуть бути обрізними (усі сторони гладенькі), необрізними (на бічних краях лишається обзол – необроблені ділянки, які зберігають природній вигляд), обрізними тільки з одного боку (мають лише один необроблений край).

Отримують пиломатеріали з дерев листяних і хвойних порід – дуб, бук, клен, береза, сосна, ялина, модрина. Окрім наявних обсягів попиту і пропозиції, на їх вартість також впливає розташування стосовно центру стовбура. У цьому випадку дошки ділять на центральні, бічні і серцевинні. Останні коштують найдешевше, оскільки їх якість недостатньо висока.

Купити пиломатеріали в м. Кривий Ріг на одній з ліцензованих товарних бірж

Купівля-продаж пиломатеріалів у Кривому Розі та інших регіонах на електронних біржових торгах допомагає ліквідувати нелегальний тіньовий ринок. В умовах, коли кожен етап змагання фіксується, а весь процес повністю автоматизовано, домовитися з кимось про конкретний результат просто неможливо.
На сайті aweu.org.ua ви можете дізнатися про останні новини ринку деревини, ознайомитися з підсумками завершених торгів та прочитати експертну думку провідних фахівців галузі. Також у відповідному розділі ми приймаємо заяви на приєднання до Спілки «АДПУ». Ми активно співпрацюємо з профільними установами і об’єднаннями для запровадження прозорих механізмів регулювання ринку лісу.

Попередня стаття Ціна на пиломатеріали у Львівській області формується на е-торгах
Наступна стаття Реалізація пиломатеріалів від виробника на біржових торгах