Ціна на пиломатеріали у Львівській області формується на е-торгах

  • 12

З 01 червня поточного року державні лісгоспи Львівської та інших областей реалізують пиломатеріали на біржових торгах. Це означає, що несправедливі механізми, що десятиліттями панували у лісовій сфері, більше не використовуватимуться.

Торги пиломатеріалами здійснюються лише на біржах, що отримали відповідну ліцензію. Власне аукціони проходять в електронних торгових системах, які допомагають уникнути допущення недобросовісних учасників до процесу купівлі-продажу обробленої деревини.

Державні лісгоспи Львівської області задоволені біржовими механізмами реалізації пиломатеріалів

Рішення про переведення торгівлі пиломатеріалами на товарні біржі було оголошено 12 травня 2022 року керівником Державного агентства лісових ресурсів України Юрієм Болоховцем. Загалом усі учасники ринку деревини позитивно сприйняли цю новину та висловили повну підтримку ДАРЛУ.

Державні лісгоспи та приватні деревообробники впевнені, що оновлені механізми торгівлі пиломатеріалами кардинально змінять лісову галузь. Зокрема величезні надії в учасників ринку деревини покладені на біржові торги, адже вони:

  • Надають доступ до ринку для компаній та підприємств будь-якої форми власності.
  • Створюють однакові умови для всіх учасників процесу.
  • Сприяють справедливому формуванню ціни на пиломатеріали у Львівській та інших областях.

Крім цього, оброблена деревна продукція, яка реалізується лісовими господарствами на біржових торгах, проходить перевірку на підтвердження якості. Також кожна укладена за результатами аукціонів угода – це додаткові надходження до державного та місцевих бюджетів, що особливо актуально у воєнний час.

Використання біржових механізмів реалізації пиломатеріалів є надзвичайно ефективним та вигідним для всіх учасників відповідного ринку. Державні лісгоспи реалізують великі обсяги продукції та отримують додатковий дохід, замовники – купують оброблену деревину за ринковою ціною.

Біржові торги дозволяють замовникам швидко та просто купити пиломатеріали у Львівській області

Російська агресія завдала українській економіці значних збитків. Перші дні вторгнення стали справжнім шоком не лише для громадян України, а й для представників бізнесу. Попри це, економіка має працювати, адже це прямо впливає на обороноздатність нашої держави.

Лісова галузь однією із перших відновила своє функціонування в умовах воєнного часу. Серед факторів, які дозволили реанімувати лісосферу було запровадження реформи механізмів реалізації обробленої деревини. Нагадаємо, що з 01 червня 2022 року продати та купити пиломатеріали державних лісгоспів у Львівській області та інших регіонах можна виключно на біржових торгах.

Оновлені механізми реалізації обробленої деревини дозволяються учасникам ринку ефективніше здійснювати торгівлю. Лісгоспам більше не потрібно шукати покупців, адже десятки та навіть сотні клієнтів товарних бірж знаходяться у постійному пошуку продукції. Своєю чергою замовники отримали право купити пиломатеріали за справедливою ціною, яка відображає реальний стан ринку.

Попередня стаття У Тернополі необроблена деревина продається на аукціонах
Наступна стаття Продаж пиломатеріалів у Кривому Розі на ліцензованій біржі