Підприємці Фастова купують пиломатеріали на електронних торгах

  • 17

Вже з 01 червня 2022 року підприємці Фастова та інших населених пунктів України отримали змогу купувати пиломатеріали на прозорих торгах, організованих ліцензованими біржами. Відповідне нововведення вже встигло довести свою ефективність, адже всього за три місяці аукціонів державні лісгоспи реалізували тисячі метрів кубічних високоякісної сировини, отримавши при цьому мільйони гривень додаткового доходу.

Пиломатеріали у Фастові реалізуються державними лісгоспами на прозорих торгах

Довгий час в Україні ринок деревини був відсутній як такий. Лісгоспи продавали власну продукцію за прямими договорами, що впливало на несправедливе формування ціни на лісоматеріали, а також породжувало низку корупційних схем у галузі. Нерідкими були випадки, коли замовнику, щоб купити пиломатеріали, доводилося знаходити потрібні зв’язки або значно переплачувати за продукцію. Використання біржових механізмів для реалізації обробленої деревини унеможливлює поширення будь-яких тіньових схем.

Загалом попит на пиломатеріали на ринку є досить високим. І це не дивно, адже оброблена деревина є натуральною, міцною та має чудові естетичні якості. Крім цього, на біржових торгах для замовників доступний величезний асортимент пиломатеріалів у Фастові, серед яких: матеріали обрізні та необрізні, дрова колоті, заготовки та багато іншої продукції.

Завдяки ліцензованим товарним біржам підприємці вже сьогодні можуть купити оброблену деревину в будь-якому регіоні України на електронних аукціонах. Останні відзначаються простотою та зручністю, в наслідок чого навіть новачки можуть з легкістю розібратися в нюансах роботи з торгами.

Керівник Державного агентства лісових ресурсів України зазначає, що деревообробники позитивно оцінили зміну механізмів реалізації пиломатеріалів. Підприємці розуміють, що біржові торги відкривають можливість купівлі обробленої деревини за зрозумілими прозорими умовами та ціною, яка влаштовує усі сторони процесу.

Купити пиломатеріали у Фастові на торгах, організованих ліцензованими товарними біржами

Згідно з чинним законодавством у лісовій галузі, реалізація пиломатеріалів, так само як необробленої лісопродукції, у Фастові здійснюється на аукціонах, організованих та проведених ліцензованими біржами. Корупційні схеми та непрозорі механізми залишилися у минулому, що й приваблює підприємців з усієї України.

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” також долучається до розробки стратегій розвитку лісової галузі та ефективних інструментів реалізації деревини. Ми закликаємо підприємців, які ще не долучилися до ринку – зробити це у найближчій перспективі. Купуйте пиломатеріали, використовуючи прозорі біржові механізми.

Також на сайті ГС “АДПУ” (aweu.org.ua) ви можете переглянути актуальні новини ринку деревини та інформацію про стан лісової сфери. Запрошуємо на прозорі аукціони та бажаємо перемог!

Попередня стаття Лісгоспи реалізують пиломатеріали в Шостці на товарних біржах
Наступна стаття Підприємці купують пиломатеріали в Ірпені на товарних біржах