Підприємці купують пиломатеріали в Ірпені на товарних біржах

  • 12

Згідно з чинним законодавством у лісовій галузі, з 01 червня 2022 року реалізація державними лісгоспами усієї виготовленої продукції (зокрема й обробленої деревини) відбувається виключно на біржових торгах. Вже сьогодні замовники купують пиломатеріали в Ірпені та інших населених пунктах України на аукціонах, організованих ліцензованими товарними біржами.

Останні відповідають за розробку та впровадження електронних торгових систем (ЕТС), в яких і проходять торги. Використання саме таких механізмів дозволяє учасникам продавати та купувати оброблену деревину за прозорими умовами та справедливою ціною.

Пиломатеріали в Ірпені реалізуються державними лісгоспами на е-торгах

Пиломатеріали мають неабиякий попит серед вітчизняних підприємств деревообробної та інших галузей. Це не дивно, адже оброблена деревина має низку переваг у порівнянні із замінниками: натуральність, міцність, естетичність тощо. Вагомою перевагою пиломатеріалів є те, що вже сьогодні їх можна купити в Ірпені чи будь-якому іншому населеному пункті України на біржових торгах. Для участі в останніх необхідно пройти акредитацію на одній із ліцензованих товарних бірж.

Оновлені механізми реалізації пиломатеріалів дозволили якісно змінити вітчизняний ринок деревини. Спостерігається підвищення активності учасників та збільшення обсягів реалізованої продукції. Це означає, що деревообробні підприємства мають ресурси для купівлі сировини, а лісгоспи – здатні забезпечити потреби замовників.

Також варто зазначити, що вся продукція, яка доступна на біржових торгах, проходить перевірку. Тому ситуація, коли замовник отримує неякісну сировину є неможливою.

Завдяки зміні механізмів реалізації пиломатеріалів підприємства-замовники отримали право купувати продукцію за прозорими умовами та зрозумілою ціною, яка формується на основі реального попиту та пропозиції. Саме тому, беручи участь у біржових торгах, покупці завжди отримують найвигідніші варіанти.

Результати перших трьох місяців торгів пиломатеріалами в Ірпені та інших населених пунктах України

Оновлений ринок деревини в Україні функціонує понад три місяці. За цей час вже сформувалися певні тенденції (зростання кількості учасників, збільшення відсотку виконаних договорів тощо). Такі позитивні зміни говорять про успішність реформ, проведених ДАЛРУ.

Замовники, які купують пиломатеріали в Ірпені на біржових торгах, відзначають зручність та простоту останніх. Важливою перевагою аукціонів є можливість дистанційної участі. Тобто, виконати будь-яку процедуру торгів (подача документів чи вибір лоту) можна онлайн.

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” запрошує підприємців долучитися до оновленого ринку деревини. Купуючи пиломатеріали на ліцензованих біржах, ви отримуєте якісну сировину за ринковою ціною, а також підтримуєте вітчизняну економіку та наповнюєте бюджет додатковими коштами, роблячи свій внесок у нашу перемогу!

Попередня стаття Підприємці Фастова купують пиломатеріали на електронних торгах
Наступна стаття У період 27 червня – 1 липня лісгоспи заробили на УЕБ понад 196 млн грн