Лісгоспи реалізують пиломатеріали в Шостці на товарних біржах

  • 10

Основою нещодавніх реформ у лісовій галузі стала потреба у руйнуванні багаторічних корупційних схем, спрощенні процедури реалізації деревини та підвищенні ефективності відповідного ринку. Використання деякими учасниками тіньових механізмів створило перешкоди на шляху розвитку лісової сфери та завдало значних збитків всім учасникам процесу.

Розуміння керівництвом Державного агентства лісових ресурсів України необхідності реформ стало рушійним фактором у питанні ухвалення рішення про переведення процесу реалізації пиломатеріалів у Шостці та інших населених пунктах на ліцензовані товарні біржі. Вже сьогодні державні лісові господарства продають як необроблену, так і оброблену деревину на прозорих біржових торгах.

Державні лісгоспи та деревообробні підприємства здійснюють торгівлю пиломатеріалами в Шостці на прозорих аукціонах

Керівник Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець неодноразово наголошував, що рішення про переведення торгівлі пиломатеріалами на товарні біржі було позитивно сприйняте всіма учасниками ринку.

І лісгоспи, і підприємства-замовники розуміють, що біржові торги є надзвичайно ефективним механізмом, який дозволяє реалізувати деревину за ринковою вартістю та прозорими умовами. Також електронні аукціони є надзвичайно зручними, оскільки здійснюються в онлайн-форматі. Це означає, що учасник під час проведення торгів може перебувати в будь-якій точці земної кулі (за умови наявності стабільного інтернет-з’єднання та ноутбука/комп’ютера).

Використання біржових механізмів дозволяє лісгоспам та замовникам краще аналізувати відповідний ринок, відстежувати використання лісових ресурсів, а також надає можливість біржі виявляти порушників та застосовувати щодо них санкції.

Купити пиломатеріали в Шостці на аукціонах, організованих ліцензованими товарними біржами

Реформування ринку деревини має стати ключовим фактором на шляху зростання лісової галузі. Вже зараз державні лісгоспи, використовуючи біржові торги, отримують додаткові надходження, які спрямовуються на технічну та технологічну модернізацію, що дозволяє підвищити ефективність виробництва.

Сьогодні замовники можуть купувати пиломатеріали в Шостці на прозорих біржових торгах. Останні створюють рівні можливості для учасників, унеможливлюють використання корупційних схем, а також забезпечують ринкове формування вартості продукції.

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” закликає підприємців з усіх куточків нашої держави долучатися до прозорих торгів, що проходять на ліцензованих біржах. Купуючи пиломатеріали на електронних аукціонах, ви не просто забезпечуєте власне виробництво продукцією, а й підтримуєте вітчизняну економіку, що безпосередньо впливає на нашу обороноздатність.

Саме тому функціонування підприємств лісової галузі – це надзвичайно важливий елемент національного господарського комплексу та одне із значних джерел фінансування держбюджету.

Попередня стаття Необроблена деревина: огляд ринку на УЕБ за 20-24 червня 2022 року
Наступна стаття Підприємці Фастова купують пиломатеріали на електронних торгах