Купити пиломатеріали в Запоріжжі на прозорих біржових торгах

  • 15

Протягом останніх кількох місяців купити пиломатеріали в Запоріжжі та інших містах України деревообробні підприємства можуть на організованих біржових торгах. Мета останніх – запобігти поширенню корупційних схем і махінацій під час продажу деревини, яку заготовляють вітчизняні лісгоспи. Приватні компанії, які є членами Асоціації деревопереробних підприємств, активно долучаються до реформування ринку – більше про нашу діяльність ви дізнаєтеся на сайті aweu.org.ua.

Пиломатеріал у Запоріжжі і інших містах України на сучасних товарних біржах

Про повну ліквідацію тіньового, так званого «сірого», ринку деревини Президент Володимир Зеленський повідомив влітку 2021 року – саме тоді заготовлений ліс почали реалізовувати на ліцензованих товарних біржах. Оскільки у Запоріжжі та інших містах пиломатеріал користується значною популярністю серед деревообробних підприємств, з 01 червня 2022 р. купити його також можна на сучасних біржових торгах. Даний крок допомагає усувати політику відкатів і незаконних договорняків. Тепер придбати пиломатеріали в різних куточках України може будь-хто – і для цього зовсім не потрібно сплачувати хабарі чи шукати «корисні знайомства».

Сьогодні на електронних торгах в Запоріжжі можна купити наступні види пиломатеріалів:

  • обрізні – з ретельно обробленими бічними краями;
  • необрізні – бокові краї лишаються у первинному вигляді;
  • односторонньо-обрізні – мають один оброблений край.

Також залежно від форми, розміру і співвідношення сторін виділяють наступні пиляні вироби:

  • бруси – мають поперечний зріз прямокутної або квадратної форми шириною 10 і більше сантиметрів;
  • бруски – формою схожі на бруси, однак меншого розміру (до 10 см в перерізі);
  • дошки – вироби товщиною до 10 см. На відміну від брусів, де співвідношення ширини і висоти поперечного зрізу не перевищує 1:2, ширина дошки більша за її товщину мінімум в два рази;
  • обапіл – так як стовбур дерева круглий, а пиломатеріали квадратні і прямокутні, після розпилу лишаються бокові частини, які мають нерівномірні краї (один рівний, а другий заокруглений). Саме їх і називають обаполом;
  • горбиль – за формою схожий на дошку, однак має одну заокруглену поверхню.

Купити пиломатеріали в Запоріжжі та інших регіонах на біржовому аукціоні

Біржові онлайн-торги пиломатеріалом у Запоріжжі і інших областях України – це не тільки прозорість, а й доступність. Щоб взяти в них участь, вам не потрібно бути присутніми у конкретному місті. Вистачить комп’ютера і надійного з’єднання з Інтернетом. Переможець аукціону визначається автоматично – відповідно до обраної стратегії та виділеного бюджету ним може стати кожен учасник.
Зручність біржових торгів відмічають і їх учасники – тепер не потрібно відслідковувати купу інформації про продаж пиломатеріалу в Запоріжжі з різних джерел. Усі дані компактно зібрані на біржі, яка отримала відповідну ліцензію і відповідає за організацію електронного аукціону.

Попередня стаття Деревообробники купують пиломатеріали в Ужгороді на біржових торгах
Наступна стаття Біржові механізми реалізації пиломатеріалів в Івано-Франківську та області