Біржові механізми реалізації пиломатеріалів в Івано-Франківську та області

  • 18

Івано-Франківщина є одним із найбільш забезпечених лісами регіонів України. За показником лісистості території Івано-Франківська область поступається лише Закарпаттю. Загалом ліси займають понад 41% території регіону, а загальна площа лісового покриву становить 571 тис. га.

Виходячи з цих даних стає зрозуміло, чому лісозаготівля та деревообробка займають важливе місце в структурі економіки Івано-Франківщини. Саме тому франківські лісівники підтримали впровадження на ринку деревини біржових механізмів. Останні дозволяють ефективніше здійснювати торгівлю пиломатеріалами не тільки в Івано-Франківську та області, а й в інших регіонах України.

Використання біржових механізмів реалізації обробленої деревини надають лісгоспам та деревообробникам можливість грунтовно підходити до процесу планування своєї майбутньої діяльності, що стосується заготівлі сировини, відновлення лісового фонду та забезпечення якісною продукцією замовників.

Замовники задоволені біржовими механізмами реалізації пиломатеріалів в Івано-Франківську

Розмови про переведення торгівлі пиломатеріалами в м. Івано-Франківськ та інших містах на товарні біржі розпочалися задовго до повномасштабного вторгнення. Керівництво Державного агентства лісових ресурсів України постійно наголошувало на необхідності забезпечення рівних умов для усіх учасників ринку деревини.

Вже з 01 червня 2022 року сфера реалізації пиломатеріалів функціонує за зміненими умовами. Торгівля обробленою деревиною відбувається виключно в електронному форматі, а за проведення аукціонів відповідають ліцензовані товарні біржі.

Лісгоспи та деревообробники Івано-Франківської області одноголосно підтримали такий крок ДАЛРУ. Всі учасники процесу розуміють переваги біржових механізмів, серед яких:

  • ринкове формування вартості пиломатеріалів;
  • відстежування дій учасників та застосування штрафних санкцій щодо порушників;
  • можливість дистанційної участі в аукціонах тощо.

Крім цього, впровадження саме біржових механізмів на ринок пиломатеріалів дозволяє лісгоспам та замовникам економити власний час та кошти, адже кожна зі сторін отримує найкращі умови.

Продам пиломатеріали в Івано-Франківську на прозорих біржових торгах

Торги на біржах є ефективним інструментом, використання якого є вигідним для всіх учасників ринку. Завдяки біржовим механізмам організатори (державні лісгоспи) отримують додатковий дохід, адже аукціони відбуваються на підвищення стартової вартості, а замовники – купують продукцію за прозорими та зрозумілими умовами.

Долучитися до переліку учасників ринку пиломатеріалів у Івано-Франківську чи будь-якому іншому місті може кожен охочий. Для цього необхідно стати клієнтом однієї з торгових бірж, що мають відповідну ліцензію.

Після проходження акредитації учасники можуть вільно цікаві обирати лоти та здійснювати торгівлю пиломатеріалами в дистанційному форматі.

Попередня стаття Купити пиломатеріали в Запоріжжі на прозорих біржових торгах
Наступна стаття Купівля пиломатеріалів в Харківській області на ліцензованій біржі