Деревообробники купують пиломатеріали в Ужгороді на біржових торгах

  • 17

Завдяки змінам у законодавстві у сфері лісових ресурсів, з 01 червня 2022 року продати та купити пиломатеріали в Ужгороді, Львові, Луцьку та інших містах України можна виключно на біржових торгах. Власне аукціони організовуються та проводяться в спеціалізованих електронних торгових системах, що розроблені ліцензованими біржами.

Останні дозволяють лісгоспам – реалізовувати великі обсяги продукції, а деревообробникам – отримувати сировину за прозорими умовами. Разом з тим на біржових торгах формується справедлива ціна на пиломатеріали.

Державні лісгоспи Ужгорода задоволені оновленими механізмами реалізації пиломатеріалів

На ринку деревини оброблена лісопродукція має неабиякий попит серед вітчизняних деревообробних підприємств. Завдяки впровадженню біржових механізмів купити пиломатеріали в Ужгороді, як і в інших містах України, стало надзвичайно просто. На сьогодні торгівля обробленою деревиною здійснюється на ліцензованих біржах.

Загалом динаміка біржових торгів з реалізації пиломатеріалів є позитивною, існує чітка тенденція до збільшення попиту та пропозиції на відповідному ринку. Популярність лісопродукції, що представлена на електронних аукціонах, пояснюється не лише її чудовою якістю, а й різноманіттям асортименту. Для прикладу, на біржових торгах для замовників доступні різні заготовки, обрізні та необрізні матеріали, елементи огорожі та десятки інших видів продукції.

В умовах воєнного часу забезпечення відкритості та ефективності реалізації пиломатеріалів є надзвичайно важливим. Саме тому керівництво Державного агентства лісових ресурсів України ухвалило рішення про переведення з 01 червня 2022 року торгівлі обробленою деревиною на товарні біржі.

Чому такий крок є вигідним для всіх учасників ринку? Державні лісгоспи отримали право реалізувати продукцію на майданчиках, які надають доступ до величезних клієнтських баз. Крім цього, аукціони відбуваються на підвищення стартової вартості лотів, а тому лісові господарства заробляють додаткові кошти.

Замовники також отримують дивіденди, оскільки для них питання пошуку продукції вирішується участю в біржових торгах. Крім цього лісгоспи, перш ніж виставити лісопродукцію на аукціон, надають документи для підтвердження якості деревини. Не залишається осторонь і держава, адже кожні завершені торги приносять до бюджетів на різних рівнях додаткові кошти.

Ефективність реалізації пиломатеріалів в Ужгороді на біржових торгах

Реалізація пиломатеріалів в Ужгороді, як і в інших містах, на ліцензованих біржах докорінно змінила ринок деревини. Відтепер купівля-продаж пиляних лісоматеріалів здійснюється у зручному електронному форматі, а результати аукціонів відображають реальні дії учасників.
Ліцензовані товарні біржі сприяють подальшому розвитку ринку деревини, адже вони співпрацюють з усіма учасниками, дослухаючись як до пропозицій, так і до зауважень. Саме клієнтоорієнтований підхід допомагає зробити торги більш зручними та ефективними.

Попередня стаття Чернівецькі деревообробники купують пиломатеріали на біржових торгах
Наступна стаття Купити пиломатеріали в Запоріжжі на прозорих біржових торгах