Купити пиломатеріали в Одесі в онлайн форматі

  • 25

Відповідно до оновленого законодавства у лісовій сфері, пиломатеріали в Одесі та інших населених пунктах України реалізуються виключно на ліцензованих біржах. Використання саме біржових механізмів реалізації обробленої деревини допоможе усунути будь-які корупційні елементи з відповідного ринку, а також дозволить більш справедливо формувати вартість лісопродукції.

Торгівля пиломатеріалами в Одесі та інших містах України відбувається на ліцензованих товарних біржах

Питання переходу торгівлі пиломатеріалами в Одесі та інших населених пунктах України на біржі активно обговорювалося протягом останніх кількох років. Ключовим фактором на шляху до виділення на біржових торгах окремого напряму “Пиломатеріали” була необхідність усунення несправедливих механізмів продажу обробленої деревини, а також неабияка популярність пиляної лісопродукції.

Як наслідок, вже з 01 червня 2022 року вся деревна продукція державних лісгоспів реалізується виключно на ліцензованих біржах. Останні займаються розробкою інноваційних програмних продуктів, які дозволяють прозоро та ефективно здійснювати торгівлю пиломатеріалами.

Пиляна деревна продукція представлена на біржових торгах у великому різноманітті видів, форм, порід тощо. Для прикладу, на електронних аукціонах доступні обрізні та необрізні матеріали, різні заготовки, елементи огорожі та багато іншого. Крім цього, на біржових торгах представлена продукція як хвойних, так і листяних порід. Відповідно електронні аукціони надають замовникам можливість купити найрізноманітніші пиломатеріали в Одесі чи будь-якому іншому місті України.

Деякі підприємці-деревообробники досить скептично сприйняли новину про перехід торгівлі пиляною лісопродукцією на біржі. Основою таких настроїв було нерозуміння процедури проведення торгів. Щодо останніх, то тут все надзвичайно просто. Для отримання допуску до торгів кожен учасник має пройти процедуру акредитації на будь-якій ліцензованій біржі (для цього необхідно заповнити анкету-заяву). Після цього організатор чи замовник отримує статус акредитованого члена, що дозволяє йому здійснювати торгівлю пиломатеріалами.

Реалізація пиломатеріалів в Одесі на біржових торгах – шлях до повної детінізації ринку

Зміна механізмів реалізації обробленої деревини дозволяє вивести відповідний ринок на якісно новий рівень. Відтепер ціна на пиломатеріали в Одесі, як і в інших населених пунктах України, формується на основі реальних ринкових процесів. Також зрозумілими є й умови допуску учасників до торгів.

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” вітає зміни на ринку деревини. Наша спілка також бере участь у процесі розробки інструментів, які дозволяють зробити лісову галузь прозорою та ефективною. Саме тому ми закликаємо деревообробників долучитися до оновленого ринку. Детальну інформацію про особливості біржових торгів пиломатеріалами ви можете дізнатися на сайті ГС “АДПУ” – aweu.org.ua.

Попередня стаття Деревообробники купують пиломатеріали в Сумах на біржах
Наступна стаття Деревообробники Броварів купують пиломатеріали на біржових торгах