Деревообробники Броварів купують пиломатеріали на біржових торгах

  • 14

Цифрова трансформація вплинула на більшість суспільних та економічних процесів у нашій країні. Не стала виключенням і лісова галузь, які протягом останніх двох років зазнає досить радикальних змін. Зокрема зовсім нещодавно торгівлю пиломатеріалами у Броварах та інших містах України було переведено в електронний формат.

Вже з 01 червня поточного року державні лісові господарства реалізують всю виготовлену продукцію (мається на увазі необроблена та оброблена деревина) виключно на ліцензованих біржах. Використання біржових торгів як інструменту продажу дозволяє лісгоспам збувати лісопродукцію у значних обсягах, а замовникам – купувати пиломатеріали за ринковою ціною.

Особливості біржових механізмів реалізації пиломатеріалів у Броварах та інших містах України

Оброблена деревина – надзвичайно популярна та затребувана в багатьох галузях господарського комплексу продукція. Використовується вона не тільки у будівництві, а й столярній та меблевій справі тощо. Однак ще донедавна придбати пиломатеріали в Україні можна було виключно за прямими договорами, що негативно позначалося на ринку в цілому.

Саме задля регламентації торгівлі обробленою деревиною Державним агентством лісових ресурсів було ухвалено рішення про виділення на біржових торгах нового напряму “Пиломатеріали”. Згідно з чинним законодавством, організовувати та проводити аукціони можуть лише ліцензовані біржі.

Загалом усі учасники ринку деревини позитивно оцінюють біржові механізми реалізації пиломатеріалів. У чому перевага останніх? По-перше, ліцензовані біржі відстежують дії учасників, що дозволяє застосовувати санкції щодо порушників. По-друге, торгівля на біржах впливає на справедливе формування ціни на пиломатеріали у Броварах та інших населених пунктах України. По-третє, біржі сприяють збільшенню відсотку виконаних договорів.

Попри складні умови, в яких доводиться функціонувати вітчизняному ринку деревини, існує декілька позитивних тенденцій. Наприклад, відбувається поступове зростання попиту та пропозиції на продукцію, а відповідно – збільшення кількості учасників біржових торгів. Біржа ж слідкує за відстеженням виконання укладених за результатами аукціонів договорів.

Пиломатеріали у Броварах реалізуються на прозорих біржових торгах

Впровадження біржових механізмів дозволяє якісно змінити відносини на ринку деревини. Вже сьогодні купити пиломатеріали у Броварах чи будь-якому іншому населеному пункті України можна за прозорими та зрозумілими умовами, а також за ціною, яка відображає реальний попит та пропозицію, а не особисті бажання організатора.

Долучитися до оновленого ринку можуть учасники з усіх куточків нашої держави. Торги відбуваються у зручному електронному форматі, що є беззаперечною перевагою, адже таким чином організатори та замовники значно економлять свій час.

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” закликає підприємців долучитися до прозорого ринку деревини. Купуючи пиломатеріали на біржі ви, по-перше, забезпечуєте власне виробництво якісною продукцією, по-друге, підтримує вітчизняну економіку та наближаєте перемогу над агресором!

Попередня стаття Купити пиломатеріали в Одесі в онлайн форматі
Наступна стаття Деревообробники Миколаєва купують пиломатеріали на біржових торгах