Деревообробники купують пиломатеріали в Сумах на біржах

  • 11

На початку повномасштабного вторгнення Суми були одним із населених пунктів, що дуже сильно постраждали від дій окупанта. Наслідком воєнних злочинів агресора стало руйнування соціальної та промислової інфраструктури не лише в самому місті, а й по всій області. Зокрема значно постраждали підприємства лісової галузі, які були позбавлені доступу до ринків сировини та збуту, деякі – зазнали прямих руйнувань тощо.

Однак деокупація Сумщини дозволила лісовим господарствам відновити свою діяльність. Зокрема одним із факторів, що забезпечив швидку “реанімацію” лісової галузі, стала зміна інструментів реалізації обробленої деревини.

Так, згідно з рішенням Державного агентства лісових ресурсів України, з 01 червня 2022 року пиляна лісопродукція, що виготовлена державними лісгоспами, реалізується в обов’язковому порядку на біржових торгах. Тобто, вже сьогодні будь-яке підприємство-замовник має право купити пиломатеріали в Сумах чи іншому місті України на прозорих електронних аукціонах.

Державні лісгоспи реалізують пиломатеріали в Сумах на біржових торгах

Швидка деокупація Сумщини дозволила місцевим лісгоспам у досить короткі строки відновити свою діяльність. Вже сьогодні лісові господарства регіону є одними із найактивніших учасників ринку деревини.

Представники державних лісгоспів Сумщини наголошують, що вони готові збільшувати обсяги виробленої продукції, оскільки впровадження біржових механізмів дозволяє швидко та ефективно реалізувати пиломатеріали та іншу лісопродукцію.

Нагадаємо, що на початку літа поточного року у лісовій сфері відбулася кардинальна зміна. Саме 01 червня набуло чинності рішення ДАЛРУ про переведення торгівлі пиломатеріалами, зокрема в Сумах, на ліцензовані товарні біржі. Профільні фахівці наголошують, що використання біржових механізмів дозволить, по-перше, повністю детінізувати та дебюрократизувати ринок, по-друге, збільшити ефективність реалізації обробленої деревини.

За підсумками трьох місяців біржових торгів пиломатеріалами вже можна говорити про їх переваги, серед яких:

  • Ринкові принципи формування вартості обробленої деревини.
  • Абсолютна прозорість.
  • Мобільність та ефективність.

Купити пиломатеріали в м. Суми в електронному форматі на біржових торгах

Популярність та висока затребуваність пиляної деревної продукції стала одним із факторів, які вплинули на виділення на електронних аукціонах “Пиломатеріалів” як окремого напряму. Вже сьогодні на біржових торгах будь-який замовник може купити пиломатеріали в Сумах чи іншому населеному пункті України.

Підприємцям, які бажають придбати пиляну деревну продукцію, варто пам’ятати, що для допуску до торгів необхідно стати акредитованим членом однієї з ліцензованих бірж. Після цього ви зможете обирати лоти та змагатися за пиломатеріали на конкурентних біржових торгах.

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” закликає підприємців лісової галузі долучатися до прозорого ринку деревини, адже таким чином ви не тільки підтримуєте власне виробництво, а й створюєте додаткові надходження до державного бюджету.

Попередня стаття Особливості біржових механізмів реалізації пиломатеріалів у Кропивницькому
Наступна стаття Купити пиломатеріали в Одесі в онлайн форматі