Купівля пиломатеріалів в Харківській області на ліцензованій біржі

  • 14

З 01 червня 2022 р. купити пиломатеріали у Харківській області та інших регіонах України деревообробні підприємства можуть на одній з ліцензованих товарних бірж. Сучасні онлайн-торги виводять процес купівлі-продажу заготовленого лісу на якісно новий рівень. Підприємства-члени ГС «АДПУ» докладають багато зусиль для того, щоб повністю вивести ринок з тіні. Зокрема, ми підтримуємо розробку та ефективне впровадження сучасних ІТ-проектів, які забезпечать цілковиту прозорість і незаангажованість цього процесу.

Пиломатеріали у Харківській області та інших регіонах України на організованих біржових аукціонах

Раніше купити пиломатеріали в Харківській чи будь-якій іншій області можна було кількома способами:

  • домовившись з лісгоспами напряму – однак у цьому випадку ніхто не гарантує дотримання умов, зазначених у договорі;
  • на одному з акредитованих майданчиків Прозорро.Продажі;
  • на одній з товарних бірж, однак їх діяльність теж особливо не контролювалася.

Вимога отримання ліцензії в буквальному сенсі «вибила» з ринку тих учасників, які недобросовісно ставилися до виконання взятих на себе зобов’язань. Приймаючи участь у торгах з продажу пиломатеріалів в Харківській області та інших регіонах на товарній біржі, що пройшла жорсткий відбір і має відповідний рівень фінансового забезпечення, підприємці на 100% впевнені у поверненні обов’язкових гарантійних внесків.

Залежно від форми, розмірів і співвідношення сторін пиляні вироби ділять на безліч різних груп. Наприклад, виходячи з методики розпилювання вони можуть бути поперечними (стовбур розділюється на окремі частини поперек напрямку розташування волокон), рустикальними (під гострим кутом), радіальними (по колу в напрямку центра колоди), тангенціальними (по дотичній до волокон). За степенем обробки пиломатеріали ділять на обрізні (мають чітку прямокутну форму, яка досягається спилюванням нерівних бокових частин стовбура), необрізні (очищені від сучків, однак можуть бути частково вкриті корою) та стругані (мають мінімум одну повністю гладку сторону).

Продаж пиломатеріалів в Харківській області на одній з ліцензованих товарних бірж

Онлайн-торги з купівлі-продажу пиломатеріалів у Харківській області дозволяють сформувати на даний товар адекватну ринкову ціну, що безпосередньо залежить від обсягів попиту і пропозиції у конкретний момент часу. Самі аукціони доступні усім без винятку учасникам – достатньо лише вчасно отримати акредитацію та сплатити мінімальні грошові внески. Покупці змагаються за лоти на однакових умовах – сучасні технології дозволили усунути будь-який сторонній вплив на їх результати. Так само ви будете захищені від утисків та дискримінації з боку ініціатора торгів.
Слідкуйте за новинами ринку деревини на сайті aweu.org.ua, а також долучайтеся до нашої спільноти, заповнивши заяву на приєднання до незалежної Асоціації деревопереробних підприємств України.

Попередня стаття Біржові механізми реалізації пиломатеріалів в Івано-Франківську та області
Наступна стаття За тиждень на УУБ реалізовано необробленої деревини на понад 113 млн грн