За тиждень на УУБ реалізовано необробленої деревини на понад 113 млн грн

  • 29

У період 4-8 липня на Українській універсальній біржі відбулось 44 торги на яких реалізовано 38, 952 тис. куб. м необробленої деревини на загальну суму 113,1 млн грн. Укладено 237 угод. Серед 304 учасників 194 стали переможцями.

Додатковий заробіток лісгоспів склав 8,6 млн грн.

Найбільше необробленої деревини реалізували у Львівській, Чернігівській та Вінницькій областях.

За породами дерев найпопулярнішою була сосна звичайна, твердолистяні породи деревини дров’яної та дуб звичайний. Частка їх реалізації у загальній структурі склала 40%, 25,4% та 8,3% відповідно.

Ринок продемонстрував падіння цін. Так вартість основних порід, а саме сосни звичайної впала на 13,6%, ялини європейської на 8,4% та дубу звичайного на 3% у порівнянні з попередній періодом.

«Загалом за липень 2022 року на аукціонах Української універсальної біржі було реалізовано майже 60 тис. куб. м ресурсу на загальну вартість 151,6 млн грн. Додатковий дохід держави склав близько 14 млн грн. Велику увагу ми приділяємо функціоналу моніторингу виконання контрактів, оскільки для всіх сторін процесу важливо виконання договірних зобов’язань, а саме фактичне здійснення оплати та відвантаження ресурсу» – зазначив директор ТОВ «УУБ» Сергій Гладкий.

Попередня стаття Купівля пиломатеріалів в Харківській області на ліцензованій біржі
Наступна стаття Юрій Болоховець про перспективи після прийняття закону №5650