Особливості біржових механізмів реалізації пиломатеріалів у Кропивницькому

  • 12

Підприємства лісової галузі Кіровоградщини функціонують навіть в умовах воєнного часу, забезпечуючи додатковими надходженнями бюджети різних рівнів. Завдяки оновленим механізмам лісгоспи Кропивницького та області реалізують пиломатеріали за зрозумілими та прозорими умовами.

Біржові торги допомагають державним лісовим господарствам ефективніше здійснювати торгівлю обробленою деревиною. Завдяки високій конкуренції продукція лісгоспів на аукціонах майже завжди купується замовниками за вищою від стартової ціною. Відповідно лісові господарства отримують додаткові доходи, а отже можуть більш упевнено будувати стратегії своєї майбутньої діяльності.

Біржові механізми сприяють ринковому формуванню ціни на пиломатеріали у Кропивницькому

Сильна національна економіка залежить, перш за все, від прозорості та ефективності функціонування окремо взятих галузей. Розуміючи це, керівництво Державного агентства лісових ресурсів України здійснило низку реформ. Зокрема з 01 червня поточного року торгівля пиломатеріалами, зокрема у Кропивницькому, здійснюється на ліцензованих біржах. Це означає, що відтепер уся продукція (як необроблена, так і оброблена) державних лісових господарств має в обов’язковому порядку реалізуватися на біржових торгах.

Згідно з рішенням ДАЛРУ, право на організацію та проведення аукціонів за напрямом “Пиломатеріали” мають лише ліцензовані біржі. Такий підхід дозволяє усунути з ринку деревини псевдобіржі, які використовуються власниками виключно для забезпечення своїх інтересів.

Ще одним аргументом “За” у питанні переведення торгівлі пиломатеріалами на ліцензовані біржі є можливість останніх здійснювати моніторинг за діями учасників та застосовувати штрафні санкції до порушників (наприклад, до замовників чи лісгоспів, які невчасно виконують умови договорів).

Деревообробні підприємства купують пиломатеріали у Кропивницькому на ліцензованих біржах

Попри складні економічні та політичні умови, лісові господарства Кіровоградщини функціонують у штатному режимі. Лісгоспи регіону намагаються постійно підвищувати ефективність, оскільки на ринку спостерігається збільшення попиту на пиломатеріали. Безперечно, така тенденція є надзвичайно позитивною, адже вона демонструє готовність лісових господарств та підприємств-замовників нарощувати обсяги торгівлі, а отже – збільшувати доходи до бюджетів.

Щодо власне проведення торгів, то їх процедура здійснюється в електронному форматі. Це означає, що потенційний учасник може акредитуватися на біржі, обрати цікавий лот (або лоти), сплатити внески, надати документи для перевірки та зробити цінову пропозицію віддалено, тобто – без безпосередньої присутності в офісі. В умовах війни, коли відчуваються певні логістичні труднощі, можливість дистанційної участі в аукціоні є надзвичайно актуальною.

Попередня стаття Компанія ІСТ-ВУД-ТРЕЙД готова до роботи в нових умовах
Наступна стаття Деревообробники купують пиломатеріали в Сумах на біржах