Жовтий чотирилапий робот піднімається трав’яним схилом, а потім марширує лісом поміж гілок. Він навіть сідає на пень, а потім спускається без сторонньої допомоги. Це частина випробувань, проведених Інститутом лісового господарства та лісопродукції і SoftBank Corp. із використанням роботів виробництва Boston Dynamics. Метою експерименту є пошук вирішення проблеми хронічної нестачі робочої сили в лісовій промисловості Японії. У разі успіху, це може збільшити лісовідновлення в країні та допомогти Японії досягти своїх цілей вуглецевої нейтральності.
Варто зазначити, що робота в лісовому господарстві Японії, здебільшого, ручна, при цьому працівники старіють і їх кількість зменшується. З огляду на це, дослідники сподіваються, що роботи зможуть допомогти людям стежити за лісами Японії та підтримувати їх у належному стані. Минулого місяця група японських дослідників розпочала польові випробування, щоб застосувати роботів із електроприводом для підвищення безпеки та ефективності роботи в лісовому господарстві. Щоб самостійно просуватися по великих лісових територіях, роботи використовують геопросторові дані, Wi-Fi та інші комунікаційні технології.
Останніми роками японський уряд підтримує ініціативи «розумного лісового господарства», які використовують роботів та інші технології для покращення зв’язку, лісовідновлення та ліквідації наслідків катастроф. Із зростанням попиту на деревину близько половини штучних лісів Японії готові до вирубки. Але плани лісовідновлення були під загрозою через те, що велика кількість працівників виходять на пенсію або шукають іншу роботу. Як наслідок, кількість вуглекислого газу, який поглинають ліси, зменшується, що підвищує ризик стихійних лих, оскільки ліси ще не відновлені, кажуть дослідники. Команда планує перевірити на практиці, чи здатні роботи патрулювати, контролювати та перевозити вантаж через лісисті зони. Це починається з підтвердження того, по яких поверхнях вони можуть ходити.
Дослідники використовуватимуть Wi-Fi, а також супутниковий зв’язок, щоб роботи, які оснащені високоточною технологією позиціонування з підключенням до інтернету, що дозволяє їм ходити самостійно, могли працювати в лісі, де немає прийому сигналу.
Пробні запуски будуть проведені двічі до кінця цього року: один у Шімокаві, Хоккайдо, а інший у Цукубі, префектура Ібаракі. Дослідники використовуватимуть Spot, гнучку конструкцію мобільного робота, розроблену американською компанією Boston Dynamics, яка відома своїми роботами, здатними пересуватися на місцевості з великою маневреністю.
Джерело: ЕКО інформ