Лісівники Вінниччини розповіли, як розводять «царську птицю» та скільки птахів цього року випустять у дику природу

  • 18

Вінниччина – край, непритаманний для проживання фазана, теплолюбного, степового птаха. Однак вінницькі лісівники вже мають чималий досвід фазанорозведення. Так, цього року за сезон гайсинські лісівники планують випустити у дику природу близько трьох сотень особин.

Про це повідомляє пресслужба Вінницького ОУЛМГ

З метою відновлення поголів’я та підвищення біологічної стійкості фазана, випуску у дику природу молодняка, доведення його до оптимальної кількості в мисливських угіддях, лісівники піклуються аби «царський птах» прижився у лісах Вінниччини.

У ДП «Гайсинський лісгосп» розпочали вирощувати фазанів ще у 2018 році. Тоді на території Гайсинського лісництва побудували повноцінний фазанарій. Для початку в інших господарствах придбали 50 особин маточного поголів’я фазана, встановили відповідне обладнання для інкубації яєць та відгодівлі птахів.

У фазанарії є місце для складування та для приготування кормів за окремими віковими групами фазана, інкубатори для висиджування молодняка. Для різного віку фазанів облаштовані окремі «оселі»: в одні поселяють маточне поголів’я, у других – піклуються про тих, хто щойно з’явився на світ, у третіх – опікуються «підлітками».

Маточне поголів’я «мешкає» в окремому приміщенні. Тут кожній фазанячій «сім’ї», що складається з одного самця та 4-5 самок, що несуть яйця, виділена окрема кімната. Це дозволяє уникнути кривавих боїв між самцями, під час яких іноді сильніші можуть навіть заскубти слабшого до смерті.

«В таких умовах нині проживають близько 30 сімей фазанів, – розповідає лісничий Гайсинського лісництва Петро Латюк. – Тут у птахів свій режим та раціон, який включає пшеницю, ячмінь, кукурудзу, пшоно. Також кілька разів на день даємо фазанам зелений корм, зокрема кропиву».

З початку року фазани знесли близько 2 тисяч яєць, які партіями закладають у інкубатор. Фазанята, що лише вилупилися, знаходяться окремо аж до 2-місячного віку, під пильним наглядом працівників фазанарію, адже потребують ретельного догляду, відповідного харчування, тепла. Тому найменших навіть улітку за потреби вигрівають інфрачервоною лампою.

«Середовище природного поширення фазанів – це береги річок, долини, зарості чагарників, кущів, – зауважує Латюк. – Тож лісівники та мисливствознавці обирають для переселення фазанів схожі умови, угіддя, які мають ставок, балки, межують із водоймою та польовою місцевістю. Адже у фазана чимало природних ворогів, тому йому потрібно мати можливість сховатися від них. А ще тут птах може знайти воду, природний корм, насіння трав, плоди кущів, ягоди».

Цьогоріч за сезон гайсинські лісівники планують випустити в природу для збереження та розширення біологічного різноманіття близько трьох сотень особин, частина з них вже переселена у гайсинські ліси.

Джерело: Вінниця.info

Попередня стаття В Україні – ажіотаж на ринку дров: стали відомі ціни та про відкриття інтернет-магазину
Наступна стаття Японці випробовують роботів-лісівничих