Гарячі новини :

Вінницькі лісівники заготовляють дрова до опалювального сезону

Лісівники Вінниччини заготовляють дрова для населення та соціальних закладів. Лісничий Віктор Зарицький Суспільному розповів, що цьогоріч попит на паливну деревину зріс. Придбати як колоди, так і колоті дрова можна у Жмеринському лісовому господарстві.

На ділянці площею 4 гектари основна порода — дуб червоний.

“Ми тут забрали медогони, сухі і фаутні дерева, які заважають росту більшим деревам, які будуть готуватися до головного користування”.

Віктор Зарицький

Люди забирають дрова одразу з лісу. Лісоруби навіть не встигають їх скласти.

“Люди стають у чергу за дровами. Пишуть заяви, заносимо їх в базу. Потім приїжджають і отримують деревину. Всі бояться, що буде люта зима. Газу може не бути. Всі хочуть забезпечити свої сімʼї дровами”.

Віктор Зарицький

На ділянці деревину кряжують і сортують. Ділову віддають власникам, які викупили її на аукціоні. Паливну — населенню та соціальним закладам: школам, садочкам, медустановам. Це лише початок заготівельного сезону, каже директор Жмеринського лісгоспу Петро Бендера. Пік буде в осінні місяці.

“У нас заплановано реалізувати дров паливних 38 тисяч кубометрів. На сьогоднішній день продано вже 28. Для забезпечення пільгових категорій населення Вінниччини виділені фонди для забезпечення цих пільгових категорій. Ці складають 1,5 тисячі кубометрів по нашому підприємству”.

Петро Бендера

У Жмеринському лісовому господарстві можна придбати як колоди, так і колоті дрова, каже Бендера. Кругляки колють спеціальною машиною. Далі складають у контейнери.

“Якщо привезли звичайні круглі дрова, це треба найняти бензопилу або шукати найманого працівника. Бо їх треба покряжувати, поколоти. А в нас є декілька варіантів: або продаємо насипом, або продаємо в контейнерах. Ціна кубометра — 1600 грн. Якщо ідуть круглі дрова, то ціна складає 1300 грн, а для пільгових категорій — 804”.

Петро Бендера

Аби не нанести шкоду лісам, вираховується певний обсяг деревини, яку можна вирізати. Цьогоріч норма — 270 тисяч кубометрів.

“Ми плануємо, що за рахунок інших рубок, санітарних, може сягнути до 300 тисяч, і так ми хочемо, бо є проблеми і великих споживачів. Місто Вінниця — сьогодні котельні переходять на деревну продукцію. Активізувалися всі інші котельні, і в тому числі населення, яке більше користувалося газом”.

Керівник обласного управління лісо-мисливського господарства Анатолій Бондар

В середньому ціна за кубометр паливної деревини з лісу становить 800 грн за кубометр, торік — 650 грн. На складах середня вартість — 1400 грн.

Володимир Чорний прийшов оформити заявку на купівлю дров. Каже, понад 10 років не користується газом. На опалювальний сезон йому потрібно шість-вісім кубометрів дров.

Зима на носі. Треба заготовляти паливо, тому що при нинішніх пенсіях і цінах на газ, самі розумієте. Дрова виходять трошки дешевші”.

Володимир Чорний

Джерело: Суспільне Новини

Попередня стаття Японці випробовують роботів-лісівничих
Наступна стаття У Молдові беруть під контроль запаси дров: їх перерахують і заборонять перевозити ночами