Як купити кругляк дуба на біржових торгах

  • 14

Буквально два роки тому підприємцям, щоб придбати необроблену деревину різних порід, необхідно було на різних онлайн-платформах залишати десятки оголошень по типу “куплю дуб-кругляк”. Однак після набуття у 2021 році чинності Закону №738-IX така необхідність зникла.

Вже понад рік необроблена деревина реалізується державними лісгоспами на відкритих біржових торгах, на яких кожен охочий підприємець може з легкістю купити лісопродукцію. Для цього достатньо стати акредитованим членом біржі, що має ліцензію на проведення відповідних торгів.

Державні лісгоспи продають дуб-кругляк на торгах, організованих товарними біржами

Вже протягом кількох років в Україні проводиться активна кампанія з детінізації різних галузей економіки та низки товарних ринків. Основна мета цього процесу – знищення корупційних проявів, які завдають збитків як представникам приватного бізнесу, так і державі.

Для регламентації відносин на вітчизняних товарних ринках було ухвалено Закон №738-IX, який набрав чинності 01 липня 2021 року. Згідно з вищезгаданим нормативно-правовим документом, визначено стандартизовану продукцію, яка має реалізуватися виробниками виключно на біржах. Зокрема до цього переліку включено необроблену деревину.

Відповідно з 01 липня 2021 року купити дуб-кругляк та іншу лісопродукцію можна на біржових торгах. Останні дозволяють максимально спростити процес реалізації лісоматеріалів, а також створюють належні умови для моніторингу використання важливого для вітчизняної економіки ресурсу – деревини.

Чому для продажу стандартизованої продукції було обрано саме біржові механізми? На це є кілька причин:

  • Право проводити аукціони мають лише ліцензовані платформи. Тобто, кожна біржа проходить ретельні перевірки, що унеможливлює доступ до ринку так званих “ручних платформ”, основна мета створення яких – задоволення власником чи групою “своїх” осіб власних інтересів.
  • Для отримання доступу до торгів кожен учасник має пройти акредитацію. Крім цього, ліцензовані біржі ретельно відстежують дії організаторів аукціонів та замовників продукції, здійснюють моніторинг виконання умов договорів і в разі їх порушення застосовують санкції.
  • Для проведення торгів біржі використовують сучасні технічні засоби – електронні торгові системи. Останні дозволяють регламентувати та автоматизувати процес реалізації деревини.

Куплю дуб-кругляк за ринковою ціною на електронних аукціонах

Вже понад рік державні лісгоспи продають, а підприємці – купують лісоматеріали на біржових торгах. Які результати вдалося отримати за цей час і чи дійсно переведення торгівлі на біржі є виправданим?

За понад рік учасниками біржових торгів стали тисячі вітчизняних підприємців. Останніх приваблює величезний асортимент продукції, прозорість аукціонів, а також можливість купівлі дуба-кругляка та іншої деревини за ринковою ціною.

Варто також наголосити на тому, що торгівля на біржах дозволила значно збільшити доходи держави. Так, лише за 2021 рік, завдяки торгам деревиною, держбюджет отримав понад 20 млрд грн (а це на 57% більше, ніж роком раніше). Відповідно ці кошти відтепер не осідають у кишенях недобросовісних чиновників, а направляються на розвиток лісової галузі.

Саме тому ми, ГС “Асоціація деревообробних підприємств України”, наполегливо рекомендуємо не зволікати та долучатися до оновленого ринку деревини. Разом до перемоги!

Попередня стаття Болгарія припинить експорт деревини через зростання цін на дрова
Наступна стаття Як формується ціна за куб пиломатеріалів в Україні