Гарячі новини :

Продаж деревини в Україні на біржових торгах

Протягом останніх двох років відносини на вітчизняному ринку деревини зазнали кардинальних змін, які стали можливими завдяки ухваленню Закону “Про ринок деревини”. Згаданий нормативно-правовий документ створює умови для досягнення відкритості, публічності купівлі-продажу лісопродукції та можливості контролю за діяльністю учасників процесу.

Досягти поставлених завдань допомогло ухвалене ДАЛРУ рішення про зміну механізмів реалізації лісу. Вже понад рік необроблена деревина продається на електронних торгах, відповідальність за організацію та проведення яких покладена на ліцензовані товарні біржі.

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України”, разом з іншими учасниками вітчизняного ринку, також долучається до розробки сучасних та ефективних механізмів обліку реалізації та використання лісопродукції.

Процедура аукціону з продажу необробленої деревини

Питання зміни інструментів купівлі-продажу деревини в Україні було надзвичайно актуальним в останні 5-6 років. За цей період ліс реалізували як на біржових торгах, так і на електронних майданчиках Prozorro.Sale. Однак сьогодні необроблена деревина продається на аукціонах, організованих ліцензованими біржами. 

Відповідне рішення було ухвалено Державним агентством лісових ресурсів України. Юрій Болоховець, керівник ДАЛРУ, наголошує, що вибір на користь ліцензованих бірж не є випадковим. Саме останні беруть на себе повну відповідальність за прозорість та справедливість аукціонів з продажу деревини, а також здійснюють спостереження за діями учасників та застосовують санкції щодо порушників.

Крім цього, переведення торгів на ліцензовані біржі дозволяє повністю регламентувати процес реалізації лісопродукції:

  • Інформація про всі аукціони знаходиться в єдиній базі – електронній торговій системі, розробленій біржею. Відповідно замовникам більше не потрібно переглядати десятки ресурсів з метою пошуку потрібного товару.
  • Правила аукціонів є однаковими для всіх учасників. Процедура допуску різних замовників до торгів не відрізняється. Кожен з них має – отримати статус члена ліцензованої біржі, надати всі необхідні документи, сплатити внески тощо.
  • Автоматичний вибір переможця. Електронні торгові системи є повністю автоматизованими, тому ніякі сторонні фактори не можуть вплинути на кінцевий результат електронних торгів необробленою деревиною.
  • Ліцензовані біржі стежать за виконанням учасниками своїх контрактних зобов’язань, тому ви можете бути впевнені в тому, що умови договору будуть реалізовані вчасно.

Аукціони з продажу необробленої деревини в Україні у 2022 році проходять на ліцензованих товарних біржах

Однією із головних переваг біржових торгів є рівний доступ усіх сторін до інформації. Як наслідок, майже в кожному аукціоні спостерігається висока конкуренція, завдяки чому учасники реалізують лісопродукцію за її реальною ціною.

Загалом українських підприємців влаштовують біржові торги деревиною. Відповідальний вітчизняний бізнес готовий купувати лісопродукцію на біржах, оскільки продукція, представлена на аукціонах, відповідає стандартам якості та реалізується за ринковою ціною.

На біржових торгах в Україні для продажу представлена деревина різних розмірів, форм та породи. Переглянути повний перелік доступної продукції можна на одній із ліцензованих товарних бірж.

На сайті ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” (aweu.org.ua) ви можете дізнатися ще більше інформації про вітчизняний ринок деревини, зокрема про біржові торги.

Попередня стаття Пиломатеріали з бокової частини колоди на аукціонах ліцензованої біржі
Наступна стаття Перший рік ринку деревини: успіх, війна та відновлення