Як формується ціна за куб пиломатеріалів в Україні

  • 33

З 01 червня 2022 року оброблена деревина реалізується виключно на біржових торгах. Такий механізм дозволяє, по-перше, зробити процедуру купівлі-продажу лісопродукції повністю відкритою, по-друге, формувати справедливу ціну за куб пиломатеріалів.

Торги на біржах значно підвищили ефективність торгівлі обробленою деревиною. Завдяки використанню біржових механізмів лісові господарства можуть не витрачати час на пошук клієнтів, а замовники – на вибір продукції, адже вся інформація зібрана в одному місці – в спеціальних електронних торгових системах.

Учасники біржових торгів формують ціну за куб пиломатеріалу

Переведення торгівлі обробленою деревиною на біржі дозволило розв’язати низку проблем, серед яких:

  • детінізація галузі лісозаготівлі та деревообробки;
  • дебюрократизація процедури купівлі-продажу обробленої деревини;
  • справедливе формування ціни за кубометр пиломатеріалів тощо.

Щодо вартості обробленої деревини, то завдяки використанню біржових механізмів вона утворюється на основі наявного попиту та пропозиції.

На початку літа поточного року ринок пиломатеріалів в Україні почав функціонувати за новими стандартами. Відтепер основними його принципами є повна прозорість, конкурентність та орієнтованість на клієнтів.

Кардинально нові механізми формування ціни за куб пиломатеріалу є однією із головних змін оновленого ринку. Відтепер вартість обробленої деревини утворюється за конкурентними умовами. Організатори торгів та замовники продукції створюють пропозиції та заявки, виходячи із власних інтересів та стратегій. Відповідно формується вартість пиломатеріалу, яка влаштовує усі сторони процесу.

Крім цього, ринкова ціна обробленої деревини характеризується високою волатильністю, тобто вона змінюється під впливом найрізноманітніших чинників та факторів – від реального попиту та пропозиції певного виду продукції до міжнародної економічної ситуації.

Ефективність біржових торгів та їх вплив на коливання ціни за куб пиломатеріалів

З 01 червня поточного року реалізація пиломатеріалів здійснюється через товарні біржі. Останні створюють умови для прозорості та конкурентності процедури купівлі-продажу обробленої деревини, що своєю чергою допомагає сформувати справедливу вартість лісопродукції.

На сьогодні біржові торги є єдиним джерелом інформації про ціну за куб пиломатеріалів в Україні. Крім цього, торгівля на біржах є надзвичайно зручним механізмом реалізації обробленої деревини. Дистанційний доступ до електронних аукціонів – це одна з головних переваг, особливо в умовах воєнного часу.

Торги на біржах дозволили прискорити процес реалізації пиломатеріалів та підвищити його ефективність, про що свідчать результати перших двох місяців торгівлі. Загалом деревообробники задоволені біржовими механізмами продажу обробленої деревини, адже оновлені інструменти надають можливість купувати великі обсяги продукції за реальними ринковими цінами.

Попередня стаття Як купити кругляк дуба на біржових торгах
Наступна стаття Війна і зміна клімату загрожують водній безпеці України