Вартість пиломатеріалу на аукціонах, проведених українськими біржами

  • 26

Завдяки сучасним електронним торгам, які проводяться ліцензованими товарними біржами, вартість пиломатеріалів встановлюється на реальному ринковому рівні. Будівельні, деревообробні підприємства не переплачують незрозумілі надбавки, що безпідставно вимагаються деякими керівниками лісгоспів. Останні ж мають змогу реалізовувати заготовлений ліс за цінами, які не тільки покриють собівартість, а й забезпечать гідну фінансову винагороду.

Вартість пиломатеріалу на відкритих біржових аукціонах

На сайті aweu.org.ua ви зможете знайти актуальну інформацію про завершені торги деревиною та дізнатися останні новини ринку. Висока якість і демократична вартість пиломатеріалу приваблює на аукціони велику кількість учасників. Адже дані вироби мають широкий спектр застосування.

Пиляні матеріали представляють собою заготовки, отримані після розділу цілої колоди або її частин. Їх класифікують за рядом технічних і якісних ознак, від чого також у великій мірі залежить вартість пиломатеріалів. Так, залежно від форми і величини поперечного зрізу виділяють:

  • бруси – мають переріз прямокутної або квадратної форми, ширина якого становить мінімум 10 см, а співвідношення сторін не перевищує 1:2;
  • бруски – вироби, аналогічні до брусів, однак меншого розміру (ширина зрізу до 10 см);
  • дошки – видовжені пласкі заготовки з перерізом прямокутної форми, товщина якого становить від 1,5 до 10 см і має бути меншою за ширину мінімум вдвічі;
  • обапіл – оскільки стовбур дерева має круглий зріз, а бруси і дошки – квадратні і прямокутні, після розпилу залишаються сегменти, у яких одна сторона рівна, а інша – округла.

За видом обробки пиломатеріали можуть бути обрізними, необрізними і односторонньо-обрізними. У першому випадку бічні краї виробу роблять такими ж гладкими, як і поперечний зріз. У необрізного пиломатеріалу лишаються краї, покриті корою. Також необроблений край може бути лише з одного боку.

Крім цього, вартість пиломатеріалу на біржових торгах залежить і від сорту деревини:

  • екстра – добірна сировина, яка не має дефектів;
  • сорт А – матеріал високої якості без тріщин і слідів від видалених сучків, а також видимих пошкоджень (механічних, від хвороб, комах, порушення умов зберігання і оброблювання);
  • сорт В – на таких виробах допускається наявність невеликих тріщин і сучків діаметром до 20 мм;
  • сорт С – мають низьку якість, використовуються для виробництва тимчасових конструкцій і пакувальної тари.

Ціна пиломатеріалів на торгах, які проводить ліцензована біржа

Перемовини щодо прозорої і ефективної купівлі-продажу пиломатеріалів, вартість яких відповідатиме реальним ринковим показникам, велися між учасниками ринку давно. Українські товарні біржі оперативно реагують на нові виклики, тож вже у квітні 2022 року було проведено перші аукціони, участь у яких приймали в тому числі іноземні компанії.

Для того, щоб швидко отримувати останні новини про торги з продажу пиломатеріалу і його вартість, скористайтесь сайтом aweu.org.ua – офіційним порталом Асоціації деревообробних підприємств України.

Попередня стаття Пиломатеріали в Києві купити можна на е-аукціонах
Наступна стаття Деревообробники Івано-Франківська та області купують пиломатеріали на біржах