В Україні ліс продається на електронних торгах

  • 20

З липня 2021 року продаж лісу-кругляка в Україні здійснюється з використанням сучасних та зручних біржових механізмів. Саме останні дозволяють замовникам та організаторам здійснювати торгівлю необробленою деревиною за надзвичайно вигідними умовами.

Зазначимо, що біржові аукціони проходять у зручному електронному форматі. Це означає, що взяти участь у торгах можна дистанційно, що є надзвичайно актуально в умовах воєнного часу.

Ліс в Україні продається на біржових торгах за ринковою ціною

Вже більш як рік продаж лісу здійснюється на біржових аукціонах. На початку повномасштабного вторгнення торги призупинили, однак вже в середині березня їх було відновлено. В умовах війни стабільне функціонування ринку деревини має безліч позитивних наслідків для усіх сторін процесу:

  • лісгоспи, реалізуючи власну продукцію на біржових торгах, отримують додатковий дохід, що є наслідком високої конкуренції;
  • замовники, купуючи ліс на електронних аукціонах, можуть розраховувати на вчасне виконання організатором умов договору, оскільки біржі відстежують дії кожного учасника та штрафують порушників;
  • держава отримує кошти з кожної укладеної за результатами торгів угоди. Так, лише за 2021 рік до бюджетів на різних рівнях надійшло понад 20 млрд грн.

Сьогодні аукціони проводяться лише на ліцензованих біржах. Такий підхід дозволяє усунути з ринку так звані “ручні” платформи, які використовуються власниками для задоволення власних інтересів чи потреб певного кола осіб.

Для проведення аукціонів ліцензовані біржі використовують сучасні технічні засоби, якими є електронні торгові системи. Застосування ЕТС дозволяє значно прискорити процес купівлі-продажу лісу. Відтепер вся процедура реалізації деревини здійснюється в онлайн форматі, а переможець обирається електронною торговою системою автоматично.

За словами керівника ДАЛРУ Юрія Болоховця, переведення торгівлі лісом на біржі дозволило розв’язати одразу кілька проблем:

  • замовники отримали рівний доступ до інформації про торги;
  • ціни на продукцію формуються на основі заявок учасників;
  • значно зросла конкуренція, а відповідно й збільшилися доходи держави;
  • учасники отримали право здійснювати торгівлю у дистанційному форматі.

Аукціони з продажу лісу-кругляка проходять на ліцензованих біржах

Зміна механізмів реалізації деревини не просто пришвидшила процес купівлі-продажу учасниками продукції, а й значно спростила умови доступу замовників до аукціонів. Сьогодні все, що потрібно для участі у торгах – обрати одну з ліцензованих бірж та пройти на ній акредитацію.

Практика показує, що замовники задоволені біржовими механізмами реалізації деревини. Використовуючи електронні торги з продажу лісу підприємці отримують можливість купити продукцію за вигідною ціною та зрозумілими умовами. Також учасники біржових аукціонів можуть бути впевнені в дотриманні організатором умов договору, оскільки біржі пильно слідкують за виконанням контрактів.

Попередня стаття Успішно полюють на окупантів та їхню техніку: 10 рівненських лісівників пішли добровольцями на фронт
Наступна стаття Деревообробники купують пиломатеріали у Чернігівській області на е-торгах