Продаж необробленої деревини виключно на електронних аукціонах виведе ринок із тіні

  • 21

На Урядовому порталі опубліковано постанову від 04 грудня 2019 року № 1178 “Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини”.

Цей ініційований Міністерством енергетики та захисту довкілля експериментальний проект розпочався 01 лютого 2020 року – тепер необроблена деревина буде продаватися лісокористувачами тільки на прозорих електронних аукціонах. Проект не розповсюджується на реалізацію деревини відповідно до ЗУ “Про публічні закупівлі”, для потреб національної безпеки та оборони, ліквідації надзвичайних ситуацій, потреб населення та згідно колективних договорів.

Вказаною постановою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу окремих партій необробленої деревини. Порядком передбачено, що продаж деревини відбуватиметься в електронній торговій системі Прозорро.Продажі та на інших електронних аукціонах. Участь в аукціонах можуть взяти як громадяни України та юридичні особи – резиденти, так і зарубіжні юридичні особи.

Також врегульовано основні особливості аукціонів: вони відбуватимуться на підвищення ціни та в разі відсутності переможця проводитиметься обов’язковий повторний аукціон зі зниженням стартової ціни, яка не може бути меншою за собівартість деревини. Крім того, переможець аукціону зобов’язується внести 10% передоплату за укладеним договором купівлі-продажу.

Важливо відзначити, що головними завданнями експериментального проекту є:

– забезпечення відкритої та конкурентної процедури продажу деревини;

– усунення непрозорих механізмів продажу деревини;

– відкритість і загальнодоступність даних про результати аукціонів, ціни та покупців, а також облік такої інформації в електронній системі обліку деревини;

– забезпечення контролю громадськості за ходом та результатами відкритих електронних аукціонів;

–  повноцінний моніторинг використання лісових ресурсів.

Попередня стаття Державне агентство лісових ресурсів України має нового виконуючого обов’язки Голови
Наступна стаття Деревина: будова, властивості, популярність використання