Деревообробники купують пиломатеріали у Чернігівській області на е-торгах

  • 14

Руйнування багаторічних тіньових схем було одним із головних проблемних питань лісової галузі останніх років. Використання недобросовісними учасниками ринку несправедливих механізмів реалізації деревини, зокрема й обробленої, стримувало розвиток лісових господарств, а також не сприяло ринковому формуванню вартості продукції лісгоспів.

В умовах воєнного часу необхідно забезпечити максимальну ефективність всіх галузей господарського комплексу. Це чудово розуміють і в Державному агентстві лісових ресурсів України. Саме тому ДАЛРУ було прийнято рішення про переведення торгівлі пиломатеріалами у Чернігівській області та інших регіонах на товарні біржі.

Учасники ринку деревини позитивно оцінюють біржові механізми реалізації пиломатеріалів у Чернігівській та інших областях

З 01 червня 2022 року вся продукція лісових господарств, зокрема й оброблена деревина, реалізується виключно на біржових торгах. За словами керівника Державного агентства лісових ресурсів України Юрія Болоховця, такий крок підтримали всі учасники ринку.

Товарні біржі є найефективнішим механізмом, використовуючи який державні лісгоспи та приватні деревообробники продають та купують пиломатеріали в Чернігівській та інших областях. Біржова торгівля обробленою деревиною також дозволяє встановити ринкову ціну на продукцію, яку замовники можуть придбати за справедливими умовами.

Також учасники ринку пиломатеріалів відзначають зручність біржових торгів. Електронні аукціони надзвичайно мобільними, простими та ефективними, адже вони унеможливлюють використання будь-яких тіньових механізмів. Серед аспектів, які роблять неможливою корупційну складову в аукціонах, є анонімність та громадський контроль. 

Використання сучасних біржових механізмів дозволяє організаторам та замовникам краще аналізувати ринок, здійснювати моніторинг використання лісових ресурсів, а також відстежувати та застосовувати санкції щодо учасників, які не виконують умови контрактів.

Купити пиломатеріали у Чернігівській області за прозорими умовами на електронних аукціонах

Вищезгадані зміни є передумовою росту деревообробної галузі. Використання біржових механізмів реалізації пиломатеріалів у Чернігівській області, як і в інших регіонах України, дозволяє учасникам ринку більш ефективно здійснювати торгівлю, а отже – збільшувати власні доходи, що є надзвичайно важливо в умовах воєнного часу.

Працююча та стабільна економіка сьогодні є важливим фактором, який впливає на обороноздатність України. Саме тому функціонуючі підприємства лісової галузі – це важливий елемент та джерело фінансування державного бюджету.

Закликаємо приватних деревообробників долучатися до прозорого ринку пиломатеріалів, адже таким чином ви, по-перше, отримуєте право купити якісну продукцію за ринковою ціною, по-друге, підтримуєте вітчизняну економіку.

Попередня стаття В Україні ліс продається на електронних торгах
Наступна стаття Пиломатеріали в Києві купити можна на е-аукціонах