УЕБ провела онлайн презентацію системи моніторингу за напрямком “Необроблена деревина та пиломатеріали”

  • 24

Українська енергетична біржа провела вебінар «Презентація системи моніторингу Біржі ТОВ «УЕБ» за напрямком «Необроблена деревина та пиломатеріали». На жаль, не всі учасники торгів дотримуються правил торгівлі та регламенту, що призводить до порушень умов укладених договорів. Це своєю чергою завдає збитків добросовісним продавцям і покупцям та дестабілізує ринок. Щоб зменшити дані ризики у вересні 2021 року УЕБ запровадила моніторинг торгів. На вебінарі, у якому взяло участь близько 100 учасників, було роз’яснено, як функціонує система моніторингу і навіщо вона потрібна для ринку.

«Продаж ресурсу деревини на конкурентних торгах є надзвичайно важливим. Тому потрібно забезпечити стабільність ринку та рівний доступ всіх учасників до сировини. Цьому сприяє моніторинг, який відстежує порушення. Недобросовісних учасників не допускають до участі у наступних торгах на певний час, діють й штрафні санкції».

зазначив перший заступник ДАЛРУ Юрій Сотник

Найпоширенішим порушенням є те, що покупці у процесі аукціону підвищують ціну на деревину, а потім самі ж не можуть її викупити. Таким чином ресурс залишається у лісгоспів, продавець не отримує кошти, а невивезена деревина втрачає у якості та ціні.

Як зазначили представники біржі, окрім суб’єктивних причин порушень є й об’єктивні, що викликані непередбачуваними обставинами сьогодення. Спеціалісти УЕБ уважно аналізують кожний випадок, з розумінням ставляться до учасників і намагаються владнати ситуацію, щоб забезпечити стабільність ринку.

Загалом, питання розкриті на вебінарі викликали неабияку зацікавленість та  жваву дискусію серед учасників. Зокрема слухачів цікавило, як оформити порушення зі сторони продавця чи покупця і куди з цим звертатися, чи можна достроково зняти накладені санкції та інше.

«Система моніторингу працює, кожен учасник торгів має знати її функціонал та суворо дотримуватися правил, щоб не потрапити під санкції. Ми тісно співпрацюємо зі своїми клієнтами, дослухаємось до їхньої думки і тому готові й надалі удосконалювати дію моніторингу. Варто зазначити, що метою здійснення біржового моніторингу є не покарання та накладання санкцій, а захист ринку та його учасників від маніпуляцій та розбалансування».

наголосив заступник генерального директора ТОВ «УЕБ» Костянтин Шевчук

Джерело: Interfax-Україна

Попередня стаття Купити пилмат за вигідною ціною на ліцензованій товарній біржі
Наступна стаття Півмільйона на дрон