Учасники біржових торгів формують ціну на пиломатеріали у Києві

  • 13

Згідно з рішенням Державного агентства лісових ресурсів України, з 01 червня 2022 року вся деревина (зокрема й оброблена), що виготовлена державними лісгоспами, реалізується виключно на біржових торгах. Голова ДАЛРУ Юрій Болоховець зазначає, що переведення торгівлі на ліцензовані товарні біржі створює умови для повної дебюрократизації та детінізації сфери купівлі-продажу лісопродукції, а також дозволяє учасникам ринку встановити справедливу ціну за куб пиломатеріалів у Києві чи будь-якому іншому населеному пункті України.

Ціна на пиломатеріали в Києві – основні тенденції та динаміка

Деревообробники Київщини відзначають, що біржові механізми реалізації обробленої деревини кардинально змінюють правила гри в лісовій галузі. Зокрема оновлені інструменти дозволяють:

  • зруйнувати багаторічні корупційні схеми в лісовій галузі та не допустити їх подальше використання;
  • дебюрократизувати ринок деревини;
  • встановити справедливу ціну на пиломатеріали в Києві та інших населених пунктах України.

Говорячи про цінову політику на ринку деревини варто зазначити, що самі учасники, завдяки пропозиції та попиту, і формують вартість на продукцію.

Зовсім нещодавно у лісовій сфері відбулися значні зміни. З 01 червня поточного року вітчизняний ринок деревини почав функціонувати за оновленою ринковою моделлю, основними принципами якої є відкритість, конкуренція та справедливість.

Основні зміни торкнулися механізмів реалізації лісопродукції, а також інструментів формування вартості пиломатеріалів. Відтепер ціна на деревину є залежною від наявного на ринку попиту та пропозиції. Тобто, учасники створюють заявки на купівлю-продаж, тим самим формуючи вартість пиломатеріалів.

Оновлені механізми реалізації обробленої деревини також впливають на значне коливання ціни на продукцію, в залежності від тих чи інших умов. Наприклад, вартість пиломатеріалів залежить від пори року (адже цей фактор визначає величину попиту), забезпеченості держави іншими видами енергоносіїв тощо.

Як біржові торги впливають на ціну пиломатеріалів у Києві

З 01 червня 2022 року реалізація державними лісгоспами усіх видів деревини здійснюється з використанням біржових механізмів. Такі нововведення дозволяють спростити процедуру купівлі-продажу лісопродукції, зробити її більш конкурентною та прозорою. Відтепер ціна на пиломатеріали у Києві на біржових торгах є показником, який відображає реальну вартість деревини.

Деревообробники Київщини є активними учасниками оновленого ринку. Місцеві підприємці охоче долучаються до торгів, що організовуються ліцензованими біржами. За словами керівника ДАЛРУ Юрія Болоховця, деревообробники з різних куточків України відзначають зручність оновлених механізмів реалізації пиломатеріалів.

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” закликає підприємців лісової галузі долучитися до прозорого ринку деревини та особисто переконатися в усіх його перевагах.

Попередня стаття У Борисполі деревообробники купують пиломатеріали на біржах
Наступна стаття Проведення торгів лише на ліцензованих товарних біржах – це правильник крок – професор Микола Солодкий