У Волинській області замовники купують пиломатеріали на біржах

  • 20

Нещодавно вітчизняне законодавство у лісовій сфері зазнало змін. Згідно з останніми реформами, уся виготовлена державними лісгоспами продукція у повному обсязі реалізується на ліцензованих товарних біржах. Керівник Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець зазначає, що такі зміни допоможуть повністю детінізувати вітчизняний ринок деревини, а також зроблять процес реалізації пиломатеріалів у Волинській та інших областях максимально зручним.

Державні лісгоспи Волинської області реалізують пиломатеріали на біржових торгах

Пиляна деревна продукція, купити яку відтепер можна на електронних аукціонах, має чималий попит серед вітчизняних підприємців. Затребуваність пиломатеріалів можна пояснити їх універсальністю, чудовими фізичними та естетичними характеристиками тощо.

Завдяки змінам у законодавстві, купити оброблену деревину в Україні стало надзвичайно просто. Нагадуємо, що з 01 червня 2022 року торги з реалізації пиломатеріалів у Волинській області та решті регіонів України здійснюються на ліцензованих товарних біржах. Оновлені механізми купівлі-продажу обробленої деревини дозволяють:

  • Створити однакові умови для всіх учасників відповідного ринку.
  • Формувати справедливу ринкову ціну на лісопродукцію.
  • Унеможливити втручання сторонніх осіб в результати торгів.
  • Підвищити ефективність реалізації пиломатеріалів.

Ще однією з вагомих переваг оновлених механізмів є можливість дистанційної участі в торгах. Що це означає? Якщо раніше організатори торгів та замовники продукції мали бути присутні на аукціоні в офлайн режимі, то сьогодні учасники можуть виконати будь-яку процедуру онлайн. Наприклад, обрати лот, надати документи чи зробити власну цінову пропозицію можна навіть з власного будинку чи офісу. В умовах воєнного часу, коли існує низка логістичних проблем, електронний формат аукціонів є надзвичайно актуальним.

Ефективність біржових торгів з реалізації пиломатеріалів у Волинській області

Ринок пиломатеріалів є важливим елементом української економіки. І це дійсно так, адже оброблена деревина використовується в десятках галузей вітчизняного господарського комплексу. Саме тому ефективність функціонування ринку пиломатеріалів прямо впливає на діяльність сотень українських підприємств.

Необхідність якісних змін у лісосфері розуміє й керівництво ДАЛРУ. Саме для підвищення ефективності ринку деревини, зокрема й обробленої, було впроваджено біржові механізми реалізації продукції. Відтепер замовники Волинської області та інших регіонів України можуть купити пиломатеріали на прозорих торгах, що організовуються та проводяться ліцензованими біржами.

Тому, якщо ви бажаєте придбати оброблену деревину – скористайтеся біржовими торгами. Для участі в аукціонах вам необхідно стати клієнтом однієї з ліцензованих бірж (для цього пройдіть акредитацію на обраному вами майданчику за напрямом “Пиломатеріали”). Після цього ви зможете долучитися до прозорого та справедливого ринку пиломатеріалів.

Попередня стаття Протягом 11-15 липня державні лісгоспи на УУБ заробили майже 214 млн грн
Наступна стаття У період 11-15 липня на УЕБ реалізовано необробленої деревини на 124,7 млн грн