У період 11-15 липня на УЕБ реалізовано необробленої деревини на 124,7 млн грн

  • 27

У період 11-15 липня 2022 року на Українській енергетичній біржі державні лісгоспи з 8 областей України реалізували 53,19 тис. куб. м необробленої деревини. Вартість продажу склала 124,74 млн грн (з ПДВ). Держава отримала додатковий дохід 10,2 млн грн (з ПДВ) більше відносно виставленої на торги початкової вартості необробленої деревини.

Реалізація відбувалась у Житомирській, Київській, Волинській, Чернівецькій, Хмельницькій, Івано-Франківській, Тернопільській та Кіровоградській області.

Найбільше реалізовано сосни звичайної, породи хвойних і ялини європейської, де частка їх реалізації у загальній структурі склала 42%, 16% і 14% відповідно. Також була реалізація таких порід як дуб звичайний, бук лісовий, береза повисла та інші.

Максимальне зростання від стартової ціни було зафіксоване на рівні 383%. Враховуючи, що крок аукціону складає 1% максимальна кількість кроків була по дубу звичайному – 383; буку лісовому – 145; ялині європейській – 125.

«Біржа активно проводить торги. На ринку з’являється все більше учасників. Загалом з початку місяця на аукціонах Української енергетичної біржі було реалізовано більше як 91 тис. куб. м необробленої деревини на загальну вартість понад 214,7 млн грн. Додатковий дохід держави склав близько 17 млн грн», – зазначив заступник директора ТОВ «УЕБ» Костянтин Шевчук.

Попередня стаття У Волинській області замовники купують пиломатеріали на біржах
Наступна стаття Чи вистачить Україні дров, щоб не замерзнути