У Києві необроблена деревина продається на онлайн-аукціонах

  • 12

У 2021 році розпочалась масштабна кампанія з реформування вітчизняного ринку деревини. Основними завданнями уряд визначив детінізацію, дебюрократизацію та підвищення ефективності відносин у лісовій галузі.

Вже понад рік необроблена деревина в Києві та інших населених пунктах України успішно продається на аукціонах, що проходять на ліцензованих товарних біржах. Долучитися до останніх може кожен охочий. Для цього необхідно пройти акредитацію на будь-якій ліцензованій біржі.

Аукціони з продажу необробленої деревини у Києві проходять в електронному форматі

Влітку 2021 року набув чинності ЗУ №738-IX, який регулює функціонування вітчизняних товарних ринків. Згідно з положеннями цього нормативно-правового документа, уся стандартизована продукція має реалізуватися виключно на ліцензованих біржах. Деревина належить до вищезгаданого переліку, а тому вже понад рік продається на біржових торгах.

Результати першого року торгівлі лісоматеріалами на біржах вражають. Завдяки високій конкуренції значно зросла середня вартість кубометра деревини по всій країні – подекуди більш ніж удвічі. Лише за 2021 рік завдяки біржовим торгам державний бюджет поповнився на 20,1 млрд грн, що на 57% більше, ніж роком раніше. І це не дивно, адже непрозорі механізми реалізації деревини минулих років просто “з’їдали” кошти, які відтепер спрямовуються на розвиток лісової галузі.

Перші місяці 2022 року відзначилися надзвичайною активністю учасників на ринку деревини. Організатори та замовники з різних регіонів України щодня здійснювали торгівлю на біржах. Однак 24 лютого, коли війська окупанта увійшли на територію деяких українських областей, питання бізнесу відійшло на другий план.

Проте вже в березні стало зрозуміло, що необхідно відновлювати всі економічні процеси, щоб наповнювати бюджет додатковими коштами. У середині березня на біржах було проведено перші торги до яких долучилися підприємці деревообробної, меблевої та інших сфер.

Вже сьогодні кожен охочий може у два кліки стати учасником аукціонів з продажу необробленої деревини у Києві чи будь-якому іншому населеному пункті країни. Торги відбуваються в електронному форматі, тому вам потрібен лише швидкісний інтернет та ноутбук/комп’ютер, а також статус члена однієї з ліцензованих бірж.

Продаж необробленої деревини у Києві на електронних біржових аукціонах

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” підтримує реформи, які покликані зробити вітчизняний ринок деревини прозорим. Крім того, учасники ГС “АДПУ” активно долучаються до розробки вищезгаданих механізмів.

На нашому офіційному сайті (aweu.org.ua) ви можете дізнатися більше новин про аукціони з продажу необробленої деревини у Києві та інших населених пунктах України. Думки експертів та інформація про актуальні зміни допоможуть вам більш ефективно аналізувати дані, а також дозволять краще підготуватися до участі у торгах.

Попередня стаття Ціни на пиломатеріали у Вінниці на аукціонах, які проводять товарні біржі
Наступна стаття Купити пиломатеріал оптом від виробника в Україні на е-торгах