Ціни на пиломатеріали у Вінниці на аукціонах, які проводять товарні біржі

  • 14

Сьогодні для того, щоб купити якісні пиломатеріали у Вінниці або інших містах України, не потрібно домовлятися з нечесними високопосадовцями чи, тим більше, сплачувати захмарні хабарі. Розвиток сучасних технологій дозволив вивести традиційні офлайн-аукціони на новий, більш прогресивний рівень. З липня 2021 року для проведення електронних торгів з продажу необробленої деревини українські товарні біржі мають отримати відповідну ліцензію. А вже у червні 2022 року тут стали відкривати окремі сесії з реалізації пиломатеріалів у м. Вінниця за цінами, що відповідають реальним ринковим показникам.

Пиломатеріали у Вінниці та інших регіонах України на ліцензованих товарних біржах

Пиломатеріалом називають виріб видовженої форми, отриманий після розпилювання цілих колод або стовбурів, які перед цим повністю очищують від гілок і кори. Їх головна особливість – дві паралельні сторони (тильна і лицьова).

Такі заготовки мають кілька класифікацій – залежно від розмірів, форми, ступеня обробки, технічних і фізичних якостей, сортаменту, кількості спиляних країв. Залежно від сортаменту, на електронних біржових торгах у Вінниці можна купити наступні види пиломатеріалів: бруски, бруси, дошки. Усі вони, в свою чергу, можуть бути обрізними або необрізними. Окрім цього, на лісопилках лишаються відходи, яким теж знаходиться застосування – обапіл і горбиль.

Найміцнішим пиломатеріалом являється, безумовно, брус – ширина його поперечного зрізу становить щонайменше 10 см. Має різну кількість оброблених сторін, через що може бути двох-, трьох- або чотирьохкантним. Широко застосовується у будівництві для зведення несучих каркасів, балок у дерев’яних перекриттях, у якості опорних стовпів, які утримують навіси і паркани. У меншому вигляді (бруски) мають товщину перерізу до 10 см, її співвідношення до ширини складає 1:2. З них будують каркаси будинків, огорожі, підлогу, обрешітку настінного і покрівельного покриття. На відміну від брусів і брусків, у дошок інше співвідношення товщини і ширини поперечного зрізу. Так, їх товщина має бути менше 10 см, а ширина – перевищувати її щонайменше вдвічі. Обрізні дошки відрізняються правильною геометричною формою, також на їх бічних гранях немає обзола.

Ціни пиломатеріалів у Вінниці на електронних біржових аукціонах

Продаж пиломатеріалів вінницькими лісгоспами напряму породжувало численні корупційні схеми і незаконні махінації. На думку промисловців, які є членами Асоціації деревопереробних підприємств України, біржові торги надають рівні шанси усім учасникам. До того ж, сучасний механізм реалізації пиломатеріалів у м. Вінниця та інших регіонах гарантує встановлення цін, які відповідають реальним ринковим показникам. Старі «договорняки» більше не діють, а укладення кожного договору відбувається під пильним громадським контролем.
Слідкуйте за останніми новинами ринку на сайті ГС «АДПУ» aweu.org.ua, приймайте участь в аукціонах і перемагайте!

Попередня стаття Деревообробники Сумщини позитивно оцінюють біржову торгівлю
Наступна стаття У Києві необроблена деревина продається на онлайн-аукціонах