У Києві ліс-кругляк продається на біржових торгах

  • 15

Навіть в умовах війни на вітчизняному ринку деревини існує пропозиція та попит на різні види продукції. Активізувати діяльність учасників вдалося завдяки ухваленню Закону “Про товарні ринки”, який передбачає реалізацію лісопродукції на електронних біржових аукціонах. Саме тому вже зараз кожен охочий підприємець може купити ліс-кругляк у Києві чи будь-якому іншому місті на відкритих торгах.

Перший рік реформи та як купити ліс-кругляк у Києві на біржових торгах

До переходу на ліцензовані товарні біржі продаж деревини в Україні здійснювався різними способами:

  • за прямими договорами;
  • на електронних майданчиках Prozorro.Sale;
  • на численних товарних біржах.

Однак жоден із цих механізмів не продемонстрував ефективності. Ба більше, деякі способи продажу лісу-кругляка, зокрема й у Києві, взагалі призвели до розвитку корупції та тіньових схем на ринку.

Недобросовісні підприємці свідомо ігнорували публічні торги, що не сприяло розвитку галузі. Відповідно суспільство не мало жодної інформації про ціну та обсяги реалізованої продукції, також недоступними були й дані про вирубки лісу. Наслідком таких дій з боку недобросовісних організаторів та покупців стала втрата державою мільярдів гривень доходу.

Саме для розв’язання усіх вищеназваних проблем і було ухвалено Закон №738-IX, згідно з яким реалізація деревини відбувається на ліцензованих товарних біржах. Відповідно вже зараз купити ліс-кругляк у різних населених пунктах, зокрема в Києві, можна на публічних біржових торгах.

Реалізація деревини на ліцензованих біржах допомагає викорінити з ринку поняття корупції, дозволяє зробити процедуру купівлі-продажу лісопродукції відкритою та доступною, а також створює додаткові надходження до держбюджету. Усе це досягається завдяки тому, що вся інформація про аукціони знаходиться у вільному доступі у спеціалізованих електронних торгових системах.

Вже понад рік ліс-кругляк у Києві та інших населених пунктах реалізується за справедливою ціною на біржових торгах. За цей час до аукціонів долучилися тисячі українських підприємців, які лише за 2021 рік допомогли державі отримати більше 20 млрд грн доходу. Навіть попри війну замовники активно долучаються до біржових торгів. Майже щодня на біржах оголошуються та проводяться все нові аукціони, що є показником ефективності останніх реформ.

Вартість куба лісу-кругляка у Києві формується на електронних аукціонах

Завдяки зміні механізмів, а відповідно й процедури, купівлі-продажу лісопродукції, придбати ліс-кругляк у Києві стало надзвичайно просто. Пройшовши акредитацію на одній із ліцензованих бірж, ви зможете подати заявку на участь у будь-якому аукціоні, обрати який можна у спеціалізованих електронних торгових системах.
Щоб краще підготуватися до майбутніх торгів, рекомендуємо стежити за новинами на сайті aweu.org.ua. Ми регулярно публікуємо думки експертів, огляди на найактуальніші події у лісовій галузі тощо.

Попередня стаття ГС "АДПУ": Українські деревообробники практично не мають стратегічних переваг
Наступна стаття Коли IKEA відновить роботу в Україні: що кажуть у компанії