ГС “АДПУ”: Українські деревообробники практично не мають стратегічних переваг

  • 86

Сьогодні 07.09.2022 року, в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України була проведена міжвідомча зустріч з колегами з Литви з питання розвитку лісового господарства України.

Участь у заході також взяв Голова ГС «Асоціація деревообробних підприємств України» – Павло Васильєв, який зазначив, що у поточній ситуації, українські деревообробники практично не мають стратегічних переваг тому, що вони, поки що, не є настільки конкурентоспроможними як їх європейські колеги. На це сьогодні впливає багато чинників: інвестиційна привабливість країни, війна, інфляція, можливість укладати договори щодо придбання лісоматеріалів із великим горизонтом планування тощо.

У 2023 році в Україні  необхідно поставити в пріоритет розвиток лісової галузі, так, як це зараз робиться стосовно аграрного сектору, металургії та енергетики.

“Одне з болючих питань сьогодення є реформа лісової галузі. Наша Асоціація вважає, що головним є не вибір форми управління, а чітке розуміння і дотримання принципів раціональної економіки, ефективності ведення лісового господарства, а також доступність ресурсу як за об’ємними, так і ціновими показниками. За наявності прозорих правил та механізмів їхньої неухильної реалізації – питання форми стає другорядним. Також викликає стурбованість надмірна заполітизованість питань пов’язаних з лісовим господарством, а сьогодні потрібно сконцентруватися саме на питаннях добробуту галузі та розвитку нових напрямків”

– зазначив керівник ГС “АДПУ” Павло Васильєв.

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України”  – добровільне об’єднання підприємств, осіб, аналітиків та науковців лісопромислової галузі з усієї території України, створення  якого викликано необхідністю єдиного об’єднання представників галузі, незалежно від регіону їх функціонування, з метою побудови сприятливих умов для розвитку галузі та економіки України в цілому.

Попередня стаття Ліс в Україні вже понад рік продається на біржових аукціонах
Наступна стаття У Києві ліс-кругляк продається на біржових торгах