Румунське меблеве виробництво на межі краху через зростання попиту на дрова

  • 34

Румунські меблеві заводи закриваються через брак деревини. Зростання цін на газ та електроенергію, а також збільшення попиту на дрова серед населення суттєво погіршило ситуацію. Виробники стверджують, що галузь на межі катастрофи.

Як повідомляє румунське видання Digi24.ro, минулого року в Румунії закрилося 35 заводів. Ще 10% перебуває на межі банкрутства. При тому, що в галузі працює близько 55 тисяч людей.

«Ціни на деревину деяких сортів за рік зросли в 2,5 рази, що дуже сильно вдарило по ряду компаній у нашій галузі, багато хто зазнав збитків», – цитує видання голову Асоціації виробників меблів Ауріку Серені.

Вона наголосила, що з наближенням зими ситуація погіршилася через збільшення попиту на дрова.

«З огляду на те, що енергія та природний газ стали дорожчими, зрозуміло, що більшість людей опалюватимуть будинки дровами. Тиск на галузь буде збільшуватися, і ми зрештою кидатимемо якісну деревину, яку ми переробляємо і надаємо їй додану вартість 57%, у вогонь, щоб зігрітися. Прикро, ми пережили пандемію, а доводиться вмирати зараз з тієї простої причини, що на ринку немає деревини».

Румунський виробників меблів Даніель Егрі

Рішення полягає в тому, щоб постачати на ринок більше деревини, і представники компанії Romsilva кажуть, що вони вже взяли це до уваги.

“Національне управління лісового господарства вживе всіх заходів, щоб поставити на ринок весь запланований обсяг деревини, тобто на рівні 9,5 млн кубометрів. Більше того, ми маємо намір виступити з пропозицією щодо доповнення цього обсягу”.

Дан Ніколаєску, генеральний директор Romsilva

Щорічний внесок меблевої промисловості у ВВП Румунії становить у середньому 1,5 мільярда євро.

Джерело: Наблюдатель

Попередня стаття Купити ліс-кругляк сосни на електронних біржових аукціонах
Наступна стаття Купити дуб-кругляк в Івано-Франківську на електронних аукціонах