Купити ліс-кругляк сосни на електронних біржових аукціонах

  • 12

Сьогодні кожен охочий підприємець може купити кругляк сосни чи будь-яку іншу деревину на офіційних біржових торгах. Переведення торгівлі лісоматеріалами на ліцензовані товарні біржі відбулося влітку 2021 року, коли набув чинності Закон “Про товарні ринки”. Згідно з ним уся стандартизована продукція, до якої належить і деревина, має реалізуватися виключно на офіційних та перевірених платформах.

Тому якщо ви бажаєте придбати ліс-кругляк сосни за ринковою ціною – скоріше долучайтеся до торгів на ліцензованих товарних біржах.

Як купити кругляк сосни на біржових торгах – поради експертів

Протягом останніх кількох років деревина в Україні продавалася кількома різними способами:

  • за прямими договорами;
  • на численних товарних біржах, діяльність яких не нормувалася;
  • на електронних майданчиках Прозорро.Продажі.

Саме для регламентування процесу реалізації деревини у Державному агентстві лісових ресурсів України з’явилася ідея переведення торгівлі лісоматеріалами на ліцензовані товарні біржі. У ДАЛРУ пояснюють, що право проводити торги мають лише офіційні платформи. Таке рішення дозволяє усунути з ринку ручні товарні біржі, які використовувалися власниками для задоволення власних потреб.

Ліцензовані платформи надають учасникам рівний доступ до торгів, зокрема до інформації про кожен аукціон. Знайти такі дані можна у спеціалізованих електронних торгових системах, розробкою та впровадженням яких займаються біржі.

Вільний доступ громадян до інформації про аукціони дозволяє здійснювати моніторинг реалізації та використання лісоматеріалів, завдяки чому ринок деревини виходить із тіні.

Щодня в електронних торгових системах оголошуються все нові торги. Для прикладу, лише за вересень 2022 року державні лісгоспи продали через ліцензовані товарні біржі необробленої деревини, зокрема й ліс-кругляк сосни, на майже 2,3 млрд грн. Завдяки високій конкуренції лісові господарства отримали на 222 млн грн доходу більше.

Продам ліс-кругляк сосни та іншу необроблену деревину на електронних торгах

Основна мета останніх змін на ринку деревини – забезпечення максимальної прозорості та ефективності реалізації лісоматеріалів. Сьогодні замовники можуть буквально у два кліки купити сосну кругляк та іншу лісопродукцію, ціна за куб якої формується за зрозумілими ринковими умовами.

Кожен охочий підприємець вже зараз може приєднатися до біржових торгів. Для цього необхідно пройти акредитацію на будь-якій біржі, що має відповідну ліцензію.

У спеціалізованих електронних торгових системах ви знайдете різноманітні лоти з необробленою деревиною, зокрема кругляком сосни. Тут доступна величезна кількість лісопродукції різних розмірів, видів та породи.

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” закликає вітчизняних підприємців не гаяти час, а вже зараз долучатися до аукціонів. Бажаємо результативних торгів!

Попередня стаття Купити кругляк сосни у Житомирі за вигідними умовами на біржах
Наступна стаття Румунське меблеве виробництво на межі краху через зростання попиту на дрова