Купити дуб-кругляк в Івано-Франківську на електронних аукціонах

  • 12

Вже понад рік необроблена деревина в Україні реалізується на біржових торгах. Попри це навіть сьогодні велика кількість вітчизняних підприємців продовжує публікувати оголошення на зразок “куплю дуб-кругляк в Івано-Франківську” з метою пошуку необхідної сировини.

Однак для того, щоб придбати необроблену деревину, не потрібно виконувати ніяких надскладних дій. Просто оберіть будь-яку ліцензовану товарну біржу та пройдіть на ній акредитацію. Після того, як ви отримаєте статус Члена біржі, відкриється доступ до аукціонів.

Продам дуб-кругляк в Івано-Франківську на торгах, організованих ліцензованими біржами

Сьогодні реалізація необробленої деревини є надзвичайно популярним напрямом біржових торгів. Однак так було не завжди. Річ у тому, що лише за останні кілька років деревина продавалася різними способами, зокрема за прямими договорами, на майданчиках Prozorro.Sale та на численних біржах.

Однак після набуття чинності влітку 2021 року Закону №738-IX, дуб-кругляк та інші лісоматеріали в різних населених пунктах України, зокрема в Івано-Франківську, почали продавати на біржових торгах.

Оновлені механізми реалізації деревини дозволяють:

  • зробити процедуру купівлі-продажу лісоматеріалів більш мобільною;
  • збільшити конкуренцію, а відповідно й доходи лісгоспів;
  • здійснювати моніторинг продажу та використання необробленої деревини;
  • знищити корупцію в лісовій галузі.

Відповідно вже сьогодні підприємці в Івано-Франківську можуть купувати дуб-кругляк за ціною, яка задовольняє як організаторів торгів, так і замовників продукції. 

Куплю дуб-кругляк в Івано-Франківську за вигідними умовами на біржових торгах

Вже протягом кількох останніх років в Україні активно проходить процес детінізації економіки. Основна мета реформ – побудова прозорої та ефективної системи. Остання має забезпечувати найвигідніші умови для продавців, покупців та держави.

Лісова галузь є одним з основних елементів цієї системи, оскільки деревина – надзвичайно важлива для вітчизняної економіки сировина. Ще задовго до повномасштабного вторгнення у ДАЛРУ наголошували на необхідності забезпечення права державних лісгоспів на продаж дуба-кругляка в Івано-Франківську за адекватною ринковою ціною.

Розв’язати вищезгадану проблему вдалося влітку 2021 року. Саме тоді набув чинності Закон “Про товарні ринки”. Згідно з ним, деревина має реалізуватися на ліцензованих товарних біржах. Підприємці відзначають, що біржові механізми надзвичайно позитивно вплинули на лісовий ринок.

Збільшилася кількість учасників торгів, підвищилася середня вартість кубометра деревини, а також зросли доходи держави. Ви також можете долучитися до аукціонів. Пройдіть акредитацію на будь-якій ліцензованій товарній біржі, щоб отримати доступ до торгів.
Рекомендуємо слідкувати за новинами на сайті aweu.org.ua. Це дозволить вам бути в курсі останніх новин лісового ринку та дозволить якісніше підготуватися до майбутніх аукціонів.

Попередня стаття Румунське меблеве виробництво на межі краху через зростання попиту на дрова
Наступна стаття Підприємство у Франківську виготовляє меблі для військових