Продаж пиломатеріалів у Винниках на електронних аукціонах

  • 20

Починаючи з 01 червня 2022 р. купити пиломатеріали у Винниках чи якомусь іншому регіоні деревообробні підприємства, чимало яких є членами ГС «АДПУ», можуть на прозорих біржових торгах. Даний крок швидко довів свою ефективність – протягом трьох місяців на аукціонах вдалося реалізувати тисячі кубометрів якісної сировини, а державні лісгоспи отримали мільйони гривень чистого прибутку.

Пиломатеріали у Винниках та інших областях на електронних біржових торгах

Довгий час продаж пиломатеріалів у Винниках, як і інших регіонах України, супроводжувався численними корупційними махінаціями. Часто потенційним покупцям доводилося користуватися посередництвом третіх осіб чи суттєво переплачувати за можливість придбати необхідну сировину. Використання для купівлі пиломатеріалу, заготовленого лісгоспами Львівської області, прозорих електронних аукціонів зводить нанівець усі тіньові схеми і незаконні зловживання.

Загалом на ринку деревини якісні пиломатеріали користуються великою популярністю. І це нескладно пояснити: вони легкі, надзвичайно міцні, добре піддаються обробці, широко використовуються у будівництві та мають привабливу ціну. Дані вироби отримують шляхом повздовжнього розпилу цілих колод і стовбурів, котрі перед цим очищують від кори і гілок.

На онлайн-торгах, які регулярно організовують товарні біржі у Винниках, можна купити наступні види пиломатеріалів:

  • бруси;
  • бруски;
  • дошки;
  • обапіл;
  • горбиль.

Усі вони мають видовжену форму, однак відрізняються пропорціями, ступенем обробки, кількістю рівно спиляних сторін або наявністю залишків кори. Так, ширина поперечного зрізу бруса становить 10 см і більше. А за кількістю оброблених країв їх ділять на двокантні, трьох- і чотирьохкантні. Бруски ж навпаки, мають товщину до 10 см та ширину, що не перевищує її більше, ніж у два рази. Дошки мають зовсім інші пропорції: у перерізі їх товщина теж сягає максимум 10 см, а от ширина має бути більшою мінімум вдвічі.

Обапіл отримують з бокової частини стовбура, один його бік плаский, а інший, навпаки, закруглений. Горбиль, на відміну від брусів і дошок, має одну закруглену поверхню.

Купити пиломатеріали в Винниках на ліцензованій товарній біржі

Відповідно до чинного законодавства, на рівні з необробленою деревиною пиломатеріали у Винниках та інших регіонах України реалізовуються лісгоспами на електронних біржових аукціонах. Непрозорі договори лишилися в минулому – сьогодні підприємці із задоволенням беруть участь у відкритих конкурентних торгах. Асоціація деревопереробних підприємств активно сприяє розвитку галузі, зокрема, робить вагомий внесок у розробку і реалізацію повністю прозорих та економічно виправданих інструментів біржової торгівлі. Це робить процес купівлі-продажу пиломатеріалів у Винниках зручним і доступним усім бажаючим.
Слідкуйте за останніми новинами ринку деревини на сайті aweu.org.ua і долучайтесь до торгів на ліцензованих біржах. Бажаємо перемоги!

Попередня стаття Протягом липня 2022 року лісгоспи заробили на УЕБ понад 495 млн грн
Наступна стаття Пиломатеріали в Україні на електронних аукціонах