Пиломатеріали в Україні на електронних аукціонах

  • 48

На сьогодні купівля пиломатеріалів в Україні відбувається через ліцензовані біржі. Використовуючи біржові торги лісгоспи та компанії-замовники отримали право здійснювати торгівлю пиляними лісоматеріалами за прозорими умовами та зрозумілою процедурою.

Завдяки цифровій трансформації аукціони почали проходити у зручному електронному форматі. До торгів можуть долучитися вітчизняні державні та приватні підприємства, а також іноземні резиденти, що значно розширює коло потенційних учасників.

Переваги купівлі пиломатеріалів в Україні на біржових торгах

Ще донедавна на вітчизняних торгових біржах не існувало окремого напряму “Пиломатеріали”. Однак популярність пиляної деревної продукції та її затребуваність в низці галузей господарського комплексу стали причиною виділення ще одного сегменту на біржових торгах.

На сьогодні право здійснювати торгівлю за напрямом “Пиломатеріали” мають лише ліцензовані біржі. Останні роблять все для підвищення ефективності відповідного ринку.

Торгові біржі дозволяють здійснювати моніторинг за результатами аукціонів, відстежувати дії учасників, що унеможливлює використання будь-яких тіньових схем. Крім цього, біржова торгівля є чітко регламентованою, тому кожен учасник (як організатор, так і замовник) перевіряється на виконання всіх поставлених умов.

Попри всі виклики воєнного часу на ринку пиломатеріалів спостерігається тенденція до підвищення попиту та пропозиції, а відповідно й збільшення кількості укладених угод. Саме біржова торгівля пиляною лісопродукцією створила сприятливі умови для відновлення функціонування підприємств лісової галузі. Для прикладу, лісгоспи Чернігівської, Житомирської та Сумської області (регіони, де велися активні бойові дії) сьогодні є одними з найактивніших учасників ринку.

Біржова торгівля дозволяє тисячам потенційних покупців отримати доступ до величезної сировинної бази. Крім цього, державні лісгоспи реалізують продукцію за гуртовими умовами, тому замовники, купуючи пиломатеріали в Україні через біржу, отримують найвигіднішу ціну на відповідному сегменті.

Пиломатеріали в Україні реалізуються на електронних аукціонах

Ринок пиломатеріалів продовжує активно розвиватися. Існує тенденція до зростання відсотку виконаних договорів. Це означає, що деревина не залишається в організаторів, а дістається до покупців згідно з установленими графіками. Відповідно вітчизняний ринок пиломатеріалів постійно вдосконалюється, що підвищує ефективність торгівлі.

Нагадуємо, що купівля пиломатеріалів в Україні здійснюється на ліцензованих товарних біржах. Завдяки громадському контролю за аукціонами будь-яка корупційна складова є неможливою.

Долучитися до прозорого ринку пиломатеріалів можуть підприємці з будь-якого регіону України. Замовники та організатори здійснюють торгівлю через біржі в електронному форматі, що є беззаперечною перевагою в умовах воєнного часу.

Долучайтесь до переліку учасників аукціонів, купуйте пиломатеріали за прозорими умовами та підтримуйте українську економіку!

Попередня стаття Продаж пиломатеріалів у Винниках на електронних аукціонах
Наступна стаття Пиломатеріали у м. Кременчук можна купити на товарній біржі