Продаж пиломатеріалів у м. Львів з гуртівні на товарній біржі

  • 15

ГС «Асоціація деревопереробних підприємств України» докладає чималих зусиль для того, щоб продаж пиломатеріалів у Львові і інших містах відбувався за прозорою і зрозумілою усім сторонам угоди процедурою. Для цього уряд запровадив низку змін, згідно з яким реалізація як лісу-кругляку, так і пиляних матеріалів відбувається на онлайн-торгах, організованих товарними біржами.

Гуртівня пиломатеріалів у Львові та їх продаж на електронних аукціонах

Достатньо довго процедура реалізації пиломатеріалів у м. Львів та інших областях України фактично ніяк не контролювалася, що стало сприятливим середовищем для корупції і незаконних договорняків. Укладаючи договір напряму з одним із державних лісгоспів, деревообробні підприємства не могли застрахуватися від порушення строків чи умов поставок. Також придбати потрібну сировину можна було на електронних торгах, однак роботу численних товарних бірж було складно проконтролювати. Відтак ніхто не міг поручитися, що процедура буде суворо дотримана, а учасники, які не стали переможцями, отримують назад сплачені гарантійні внески.

Усунення старих корупційних махінацій, які роками були годівницею для купи чиновників – непростий процес. Можливо когось дезорієнтувала і кардинальна зміна правил на ринку. Однак поки що представники бізнесу говорять про якісно новий рівень проведення електронних торгів з купівлі-продажу пиломатеріалів на гуртівні у Львові і інших містах України.

Загалом дані вироби користуються на аукціонах високим попитом через їх якість, технічні параметри і широку сферу використання. Практично жодне будівництво не може обійтися без дошок і брусів – з них виготовляють несучі конструкції, підтримуючі балки, сходи, підлогу, двері, вікна. Також пиломатеріали широко застосовуються для виготовлення меблів, у тому числі садових, предметів декору, зовнішнього і внутрішнього оздоблення стін, виробництва посуду, сувенірів, дитячих іграшок, канцтоварів.

Самі пиломатеріали отримують в процесі подовжнього розпилювання попередньо очищених від кори і гілок цілих колод і стовбурів. Для цього використовуються дерева листяних і хвойних порід. Залежно від форми і способу обробки діляться на кілька різних груп. Так, за напрямком розташування річних кілець дерева розпил пиломатеріалів буває поперечним, радіальним (здійснюється перпендикулярно до напрямку річних кілець) і тангенціальним (по дотичній).

Продаж пиломатеріалів у Львові і інших містах на товарній біржі

На прозорих електронних аукціонах, які організовують ліцензовані товарні біржі, ціна на пиломатеріали у Львові і інших регіонах залежить виключно від реального попиту і пропозиції, а не від забаганок ненажерливих чиновників. Тут не працюють великі статки чи корисні зв’язки – правила однакові для всіх, а їх невиконання легко відстежити.
Більше інформації про реалізацію деревини на онлайн-торгах ви дізнаєтеся на сайті ГС «АДПУ» aweu.org.ua. Разом з нами долучайтеся до корисних ініціатив, метою яких є реформування ринку лісових ресурсів.

Попередня стаття Лісгоспи продають лісоматеріали на електронних аукціонах
Наступна стаття Деревообробники Сумщини позитивно оцінюють біржову торгівлю