Лісгоспи продають лісоматеріали на електронних аукціонах

  • 19

Завдяки реформуванню вітчизняного ринку деревини, що відбулося ще влітку 2021 року, кардинально змінилися правила реалізації лісопродукції. Вже понад рік вітчизняні підприємці мають доступ до аукціонів з продажу лісоматеріалів, які проходять на ліцензованих товарних біржах. Використовуючи сучасні біржові онлайн-торги замовники більше не витрачають безліч часу на пошук необхідної сировини, адже вся необхідна інформація зібрана у спеціалізованих електронних торгових системах.

Продаж лісоматеріалів в Україні здійснюється на ліцензованих товарних біржах

Влітку 2021 року набув чинності фундаментальний Закон №738-IX, який регулює функціонування товарних ринків. Згідно з вищезгаданим нормативно-правовим документом, уся стандартизована продукція (до якої належить і деревина) має реалізуватися виключно на ліцензованих біржах.

Учасники ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” також долучаються до розробки механізмів, які дозволяють зробити продаж лісопродукції повністю прозорим та більш ефективним. І вже сьогодні на вітчизняному ринку деревини ми спостерігаємо безліч позитивних змін:

  • повністю викорінені махінації, непрозорі схеми та корупційна складова, оскільки саме біржі забезпечують відкритість процедури аукціонів з продажу лісоматеріалів;
  • торги деревиною є надзвичайно мобільними та зручними, оскільки подати документи чи зробити власну цінову пропозицію можна дистанційно;
  • вся інформація про аукціони зберігається в базах даних, якими є спеціалізовані електронні торгові системи, розроблені ліцензованими біржами.

Купити деревину, використовуючи біржові торги, надзвичайно просто. Для цього достатньо пройти відповідну акредитацію на одній із ліцензованих товарних бірж та виконати певний перелік вимог: надати на перевірку всі необхідні документи, сплатити обов’язкові внески тощо.

Деревина має безліч сфер застосування. Саме тому сотні вітчизняних підприємців бажають купити лісопродукцію на відкритих аукціонах. Перш за все замовників приваблює можливість купівлі якісної деревини за вигідною ціною та зрозумілими умовами. Крім цього підприємці відзначають величезний асортимент доступної на аукціонах продукції.

Аукціони з продажу лісоматеріалів – результати та динаміка в умовах війни

Попри складну ситуацію в країні, торги з продажу лісоматеріалів відзначаються неабиякою активністю. Вже навесні цього року, майже одразу після початку повномасштабного вторгнення агресора, аукціони з продажу деревини було відновлено. Ліцензовані біржі забезпечили належні умови для того, щоб замовники мали можливість купити лісоматеріали у такий складний час.

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” закликає підприємців, які використовують у своїй діяльності деревину, долучатися до біржових торгів. Слідкуйте за новинами на офіційному сайті ГС “АДПУ” (aweu.org.ua), щоб отримувати актуальну інформацію з ринку лісоматеріалів.

Попередня стаття Пиломатеріали у Львові радимо купити на ліцензованій біржі
Наступна стаття Продаж пиломатеріалів у м. Львів з гуртівні на товарній біржі