Підприємці купують пиломатеріали в Полтаві на ліцензованих біржах

  • 15

Сьогодні підприємці-деревообробники купують пиломатеріали в Полтаві на офіційних електронних біржових торгах. Останні, завдяки своїй простоті та відкритості, дозволяють замовникам швидко та ефективно здійснювати торгівлю обробленою деревиною. Нагадуємо, що згідно з рішенням Державного агентства лісових ресурсів України, з 01 червня поточного року державні лісові господарства реалізують виготовлену продукцію через ліцензовані біржі.

Пиломатеріали в Полтаві та інших населених пунктах України реалізуються на електронних аукціонах

Процеси економічної трансформації в нашій державі відбуваються досить повільно та поступово. Становлення ринку деревини в тому вигляді, в якому він існує сьогодні, також відбувалося поетапно. Спочатку, влітку 2021 року, на ліцензовані біржі було переведено торгівлю необробленою лісопродукцією. Таким чином на практиці було перевірено ефективність біржових механізмів реалізації деревини.

Наступним логічним кроком Державного агентства лісових ресурсів України стало переведення торгівлі пиломатеріалами в Полтаві та інших населених пунктах на ліцензовані біржі. З 01 червня 2022 року державні лісові господарства реалізують всю виготовлену продукцію виключно на біржових торгах.

Вже протягом більш ніж трьох місяців підприємці купують пиломатеріали в Полтаві, так само як і в інших містах, на електронних аукціонах. Останні надають замовникам низку переваг:

  • Величезний асортимент доступної продукції.
  • Ринкове формування вартості на деревину.
  • Відсутність будь-яких сторонніх втручань у кінцевий результат аукціонів тощо.

Електронні торги кардинально змінили вітчизняний ринок деревини. До впровадження біржових інструментів лісопродукція реалізувалася за досить закритими для суспільства правилами. Незрозумілими були механізми формування вартості деревини, умови допуску учасників до торгівлі тощо.

Однак після впровадження біржових механізмів реалізація лісопродукція відбувається за зрозумілими для учасників ринку правилами. Ціна на деревину формується на основі реального попиту та пропозиції, а переможцем аукціону стає замовник, що зробив найвищу цінову пропозицію.

Вагомою перевагою оновлених механізмів реалізації пиломатеріалів є можливість дистанційної участі у торгах. Тобто, для вибору лоту, подачі документів та виконання інших процедур учаснику не потрібно бути особисто присутнім в офісі.

Ліцензовані біржі надають підприємцям можливість купити пиломатеріали в Полтаві чи іншому місті за вигідними умовами

Оновлений підхід до проведення торгів робить процес реалізації пиломатеріалів у Полтаві та інших містах повністю прозорим, а також дозволяє розширити коло потенційних учасників, адже допуск до аукціонів з продажу обробленої деревини мають іноземні резиденти.

Відтепер кожен охочий буквально у “два кліки” може долучитися до торгівлі лісопродукцією. Зауважте, що для участі в торгах необхідно пройти акредитацію на одній із ліцензованих бірж!

На сайті ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” (aweu.org.ua) ви можете переглянути актуальні новини вітчизняного ринку деревини.

Попередня стаття Деревообробники купують пиломатеріали в Чернігові та області на е-торгах
Наступна стаття За травень 2022 року на УУБ реалізовано понад 316 тис. куб. м необробленої деревини