Деревообробники купують пиломатеріали в Чернігові та області на е-торгах

  • 17

На початку війни Чернігівщина була одним із регіонів, де проходили активні бойові дії. Результатом воєнних злочинів окупантів стало руйнування економіки регіону. Однією із найбільш постраждалих виявилась лісова галузь. Зруйновані логістичні та сировинні ланцюги, відсутність доступу до ринків збуту та сировини, а також фізичні руйнування – це лише частина проблем, з якими зіткнулися підприємства лісової сфери.

Після деокупації Чернігівщини досить гостро постало питання відновлення функціонування різних сегментів економіки регіону. Підприємства лісової галузі змогли досить швидко вийти на довоєнний рівень виробництва, а деякі навіть збільшили обсяги виготовленої продукції.

Швидка “реанімація” лісгоспів стала можливою завдяки оновленню механізмів реалізації деревини. Нагадаємо, що з 01 червня 2022 року уся деревна продукція, зокрема й оброблена, державних лісових господарств продається на ліцензованих біржах. Тобто, вже сьогодні деревообробники купують пиломатеріали в Чернігові та інших містах на біржових торгах.

У Чернігові пиломатеріали реалізуються лісгоспами на зручних біржових торгах

Складні умови на початку війни, безумовно, вплинули на функціонування чернігівських лісгоспів. Однак вже сьогодні більша частина лісових господарств регіону відновила свою діяльність. Безумовно це позитивна тенденція, оскільки лісгоспи Чернігівщині в усі часи були одними із найактивніших гравців на ринку деревини.

Щодо останнього, то з 01 червня поточного року в цьому сегменті відбулися кардинальні зміни. Починаючи з вищевказаної дати державні лісгоспи мають реалізувати всю продукцію, оброблену та необроблену, виключно на біржових торгах. Такий крок має розв’язати дві проблеми:

  • Детінізувати ринок деревини.
  • Підвищити ефективність реалізації лісопродукції.

Загалом більшість деревообробників та лісівників Чернігівщини позитивно сприйняли новину про зміну механізмів купівлі-продажу пиломатеріалів. Навіть ті, хто на початку скептично ставилися до вищезгаданої реформи, змінили свою думку. 

Перші три місяці біржових торгів пиломатеріалами в Чернігові та інших містах продемонстрували неабияку ефективність. Завдяки високій конкуренції лісові господарства майже завжди можуть розраховувати на підвищення стартової вартості лотів, а відповідно – збільшення власного доходу. Крім цього й замовники, які використовують біржові торги, отримали можливість купити пиломатеріали в Чернігові за ринковою вартістю.

Купити пиломатеріал в Чернігові можна на прозорих електронних аукціонах

Реформування механізмів реалізації деревини позитивно вплинуло на ринок в цілому. Відтепер організатори та замовники можуть здійснювати торгівлю у дистанційному форматі, без зайвої бюрократії та в умовах повної відкритості.

Стати учасником біржових торгів з реалізації пиломатеріалу в Чернігові, як і в інших містах України, надзвичайно легко. Для цього потрібно отримати статус акредитованого члена на одній із ліцензованих бірж. Після цього учасник допускається до торгів і може обирати лоти та змагатися за пиломатеріали у конкурентній боротьбі.

Попередня стаття За липень 2021 – травень 2022 року на Українській енергетичній біржі було реалізовано 85% необробленої деревини від виставленого обсягу.
Наступна стаття Підприємці купують пиломатеріали в Полтаві на ліцензованих біржах