У період 27 червня – 1 липня лісгоспи заробили на УЕБ понад 196 млн грн

  • 13

У період з 27 червня по 1 липня на Українській енергетичній біржі було реалізовано 54% необробленої деревини від виставленого обсягу. Ініціаторами виступили лісові господарства з 8 областей України.

За тиждень на торгах УЕБ за напрямком необроблена деревина було досягнуто таких результатів:

  • виставлений обсяг необробленої деревини склав 151,81 тис. куб. м;
  • реалізовано необробленої деревини 81,59 тис. куб. м.;
  • вартість продажу деревини склала 196,26 млн. грн. (з ПДВ);
  • держава отримала додатковий дохід на 21,74 млн. грн. (з ПДВ) більше відносно виставленої на торги початкової вартості необробленої деревини.

Лідерами з об’ємів реалізації необробленої деревини за минулий тиждень стали Хмельницька, Житомирська, Київська та Волинська області.

Найбільше реалізовано сосни звичайної, породи твердолистяних та хвойних, де частка їх реалізації у загальній структурі склала 47%, 21% і 13% відповідно. Також був продаж таких порід як дуб звичайний, ясен звичайний, береза повисла та інші.

Максимальне зростання стартової ціни було зафіксоване на рівні 327%. Враховуючи, що крок аукціону складає 1% максимальна кількість кроків була по дубу звичайному – 327; сосні звичайній – 82; тополі тремтячій – 72.

«Українські лісгоспи активно використовують торгову платформу УЕБ для продажу сировини. Загалом з початку місяця на аукціонах Української енергетичної біржі було реалізовано майже 449 тис. куб. м на загальну вартість 1,19 млрд грн. Додатковий дохід держави склав близько 139,8 млн грн», – зазначив заступник генерального директора УЕБ Костянтин Шевчук.

Попередня стаття Підприємці купують пиломатеріали в Ірпені на товарних біржах
Наступна стаття Ціна пиломатеріалів у Тернополі формується на біржових торгах